T. Tamulevičius: turime stiprinti išorės sienų apsaugą ir užtikrinti sėkmingesnį pabėgėlių grąžinimą

Data

2020 07 07

Įvertinimas
0
106580037_623225591926508_5999011554839940098_n2.jpg

Šiandien vykusioje neformalioje Europos Sąjungos (ES) vidaus reikalų ministrų vaizdo konferencijoje, pirmąjį kartą pirmininkaujant Vokietijai, buvo aptarti paieškos ir gelbėjimo operacijų jūrose prie ES išorinių sienų bei veiksmingo ES šalių policijos ir kitų teisėsaugos institucijų bendradarbiavimo klausimai. 

„Norėdami sumažinti Viduržemio jūros pakrančių valstybėms narėms tenkančią naštą, turime imtis kompleksinių veiksmų – turime užtikrinti aukštus išorės sienų apsaugos ir stebėjimo standartus bei didinti Europą pasiekiančių pabėgėlių grąžinimų efektyvumą. Perkėlimai nėra ir neturi būti vienintelė išeitis“, – teigė vidaus reikalų viceministras Tautvydas Tamulevičius.

Lietuva yra teikusi savanorišką paramą, siųsdama pasienio apsaugos, policijos pareigūnus, ekspertus, taip pat techninę įrangą, įskaitant sraigtasparnį, patrulinę valtį ir tarnybines transporto priemones ir visada pasisakė už savanorišką paramos teikimą, atsižvelgiant į savo nacionalinę situaciją ir galimybes.

Bendra Europos užduotis – užkirsti kelią nelegaliam sienų kirtimui, prekybai žmonėmis bei tolesnėms mirtims Viduržemio jūroje. Šiuo ruožtu imtasi stiprinti bendradarbiavimą su valstybių, iš kurių ir per kurias nelegaliai atvyksta imigrantai, teisėsaugos institucijomis bei didinti Europos paramą trečiosioms šalims, siekiant pagerinti sienų valdymą ir saugumo pajėgas prie jūros sienų.

Susitikimo metu taip pat buvo aptarta ES narių teisėsaugos institucijų tarpusavio bendradarbiavimo svarba – kaip užtikrinti veiksmingą keitimąsi aukštos kokybės duomenimis, greitai ir efektyviai juos analizuoti bei panaudoti kovojant su nusikalstatumu, įskaitant šiuolaikines jo formas, tokias kaip kibernetiniai nusikaltimai.

„Teisėsaugos institucijos turi atliepti šiuolaikinius iššūkius taip pat greitai, kaip nusikaltėliai prisitaiko prie naujų aplinkybių ir technikos pažangos. Į teisėsaugos darbą svarbu įtraukti ES agentūras – Europolą, Eurojustą, Europos prokuratūrą ir Europos kovos su sukčiavimu tarnybą, kurios turi specifinių žinių, informacijos ir įrankių, kuriuos galima ir reikia naudoti gerinti teisėsaugos institucijų bendradarbiavimui“, – susitikime kalbėjo vidaus reikalų viceministras.