Tariamasi, kaip pagerinti paslaugų prieinamumą verslui ir gyventojams

Data

2019 10 04

Įvertinimas
0
Ministrės susitikimas_EIMIN.jpg

Vidaus reikalų ministerijoje įvyko susitikimas su Ekonomikos ir inovacijų viceministrais. Susitikimo metu aptarta galimybė integruoti Viešųjų ir administracinių paslaugų stebėsenos ir analizės informacinę sistemą (PASIS) į E-valdžios vartus. Tokia sistemų integracija užtikrintų, kad gyventojai ir verslas didesnį paslaugų spektrą turėtų vienoje vietoje.

„Būtina rasti bendrus sprendimus, kurie atlieptų abiejų ministerijų poreikius,“ – sako vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

 „Palaikytume šią idėją, jeigu po pirminių vertinimų matysime, kad optimizavimo procesai bus naudingi, o paslaugų kokybė augs“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministras Elijus Čivilis.

Dar vienas svarbus aspektas – tai aukštos profesinės kvalifikacijos žmonių pritraukimas. Susitikimo metu sutarta, kad reikia palengvinti procedūras ir trumpinti dokumentų išdavimo laiką norintiems dirbti Lietuvoje aukštos kvalifikacijos specialistams iš užsienio.

Nuo šių metų rugsėjo 1 d. profesijų, kurioms būtina aukšta profesinė kvalifikacija ir kurių darbuotojų trūksta Lietuvoje, sąrašą tvirtina Ekonomikos ir inovacijų ministras. Į minėtą sąrašą įtrauktos profesijos, susijusios su įvairių pramonės ir aukštųjų technologijų šakomis – inžinerijos, mechanikos, automatikos, informacinių technologijų, programavimo ir pan.