Tarp kurčiųjų – organizuotai bei nelegaliai veikiantys užsienio piliečiai

Data

2017 06 27

Įvertinimas
0
IMG_20170622_144549.jpg

Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) vykusiame susitikime su Lietuvos kurčiųjų draugijos, Policijos departamento prie VRM ir Bendrojo pagalbos centro atstovais buvo aptarta klausos negalią turinčių užsienio piliečių organizuota nelegali veikla Lietuvoje bei galimos prevencinės priemonės, siekiant užkirsti jai kelią. 

Įvairiuose Lietuvos miestuose gana dažnai susiduriama su asmenimis, kurie viešosiose vietose (gatvėse, eismo sankryžose, kavinėse ir t. t.) pardavinėja suvenyrus su gailestį skatinančiais užrašais dėl klausos negalios. Dažnai tokie asmenys (daugiausia Baltarusijos, Latvijos, Rumunijos piliečiai) veikia grupėmis, turinčiomis savo lyderius, kurie gauna tam tikrą procentą nuo surenkamos sumos.

Susitikime buvo aptartos problemos, susijusios su pranešimų apie pastebėtą tokią veiklą registravimu, šios veikos kvalifikavimu ir tyrimu bei jam atlikti būtino vertimo į užsienio šalies gestų kalbą užtikrinimu. Taip pat pasikeista nuomonėmis dėl teisinių ir organizacinių priemonių.

Prieita vieningos nuomonės, jog reikalingas sisteminis šios problemos sprendimo būdas, todėl policija, atlikusi šio socialinio reiškinio analizę, planuoja su juo supažindinti pavaldžias įstaigas ir numatyti tikslines priemones dėl klausos negalią turinčių asmenų organizuotos nelegalios veiklos.

Sutarta, jog sprendžiant šią problemą būtina bendradarbiauti su Lietuvos kurčiųjų draugija, taip pat svarbu pasitelkti socialinius tinklus – tiek žiniai apie tokios veikos nusikalstamą pobūdį viešinti, tiek operatyviam reagavimui užtikrinti.

Taip pat sutarta informuoti visuomenę, kad pastebėjus įtartinus asmenis, kurie viešosiose vietose pardavinėja suvenyrus su gailestį skatinančiais užrašais dėl klausos negalios, nereikėtų jų remti, o apie tai derėtų pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.