BDAR
gdpr

Tikrinant pabėgėlius Italijoje dalyvaus ir Lietuvos pareigūnai

Data

2017 05 30

Įvertinimas
0
Italija1.jpg

Vidaus reikalų ministerijos delegacijai pavyko įtikinti Italijos Respublikos vidaus reikalų ministrą Marco Minniti įtraukti lietuvių pareigūnus į pabėgėlių tikrinimo procesą. Bendradarbiavimo sutartį ketinama pasirašyti artimiausiu metu.

Skirtingai nei Graikija, iki šiol Italija neįsileisdavo kitų šalių specialistų dalyvauti pabėgėlių tikrinimo procedūroje. Dėl to iš Italijos į Lietuvą perkelta vos 17 prieglobsčio prašytojų.

,,Pasiektas susitarimas leis užtikrinti aukštus perkeliamų pabėgėlių atrankos kriterijus. Saugumas yra mūsų prioritetas", – po susitikimo su Italijos Respublikos vidaus reikalų ministru sakė ministras Eimutis Misiūnas.

Į Italiją vien per penkis šių metų mėnesius atvyko per 60 000 migrantų. Ypač padaugėjo atvykėlių iš Bangladešo. Jie Libija naudojasi kaip vartais į Europą. Visos ES narės yra įsipareigojusios solidariai priimti dalį karo pabėgėlių, tačiau, pasak vidaus reikalų ministro E. Misiūno, reikia aiškiai atskirti karo pabėgėlius nuo ekonominių migrantų.

,,Mūsų pareigūnai Italijoje suteiks objektyvią informaciją apie Lietuvą, kaip tai daroma Graikijoje: apie pragyvenimo lygį, kainas, uždarbį. Bėgantiems nuo karo taiki Lietuva turėtų būti geras prieglobstis, o ekonominiai migrantai ieško galimybių patekti į turtingesnes ES šalis", – teigė vidaus reikalų ministras E. Misiūnas.

Ministras Romoje taip pat lankėsi tarptautinės operacijos ,,Sofija" štabe. Kariniuose laivuose prie Libijos krantų tarnauja ir 12 Lietuvos karių. Jie gegužę tikrindami laivą aptiko kontrabandinę ginklų siuntą. Lietuvos pasieniečiai taip pat dalyvauja ir Graikijoje vykdomoje operacijoje ,,Frontex". Į Graikiją šeštadienį išsiųstas pasieniečių sraigtasparnis su įgula.

,,Mūsų indėlis į bendras ES operacijas aiškiai juntamas. Išgirdau daug gražių žodžių apie mūsų pareigūnų ir karių profesionalumą. Tik padėdami kitiems galime tikėtis, kad, prireikus, pagalbos sulauksime ir mes", – aiškino E. Misiūnas.

Vidaus reikalų ministerijos delegacija lankėsi ir viename pabėgėlių centre.