copyright

Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadu paskirtas Rustamas Liubajevas

Data

2019 12 11

Įvertinimas
0
JKAL766620191206.jpg

Vyriausybė patvirtino vidaus reikalų ministrės R. Tamašunienės pateiktą 53 metų Rustamo Liubajevo kandidatūrą į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) prie Vidaus reikalų ministerijos vado pareigas. 

„Naujam pasieniečių vadui, be abejo, viena pagrindinių užduočių bus tinkamas valstybės sienos apsaugos užtikrinimas. Tai ir Lietuvai, ir visai Europos Sąjungai svarbus klausimas. Manau, kad R. Liubajevas turės galimybę panaudoti turimą ilgametę patirtį – jis jau yra dirbęs ir Valstybės sienos apsaugos tarnyboje, ir agentūroje „Frontex“, – sako ministrė.

1992 metais tarnybą sienos apsaugos sistemoje pradėjęs R. Liubajevas 2002–2004 metais ėjo VSAT vado pavaduotojo, vėliau – vado pavaduotojo patarėjo pareigas. R. Liubajevas turi vidaus tarnybos pulkininko laipsnį. 

2007–2017 metais jis dirbo Europos Sąjungos sienų ir pakrančių apsaugos agentūroje „Frontex“ Varšuvoje. Pastaraisiais metais R. Liubajevas vadovo Vidaus reikalų ministerijos Viešojo saugumo politikos grupei. 

„Būtinai išnaudosiu tiek VSAT, tiek agentūroje „Frontex“ įgytą patirtį ir žinias, kad Lietuvai kontroliuoti patikėta Europos Sąjungos išorės siena būtų kuo saugesnė. Be abejo, labai svarbu būtų kelti ir pasieniečių motyvaciją, ir aprūpinti juos naujausiomis techninėmis sienos apsaugos priemonėmis, ir vystyti VSAT kaip šiuolaikinę modernią organizaciją“, – teigia R. Liubajevas.

Pagal Vidaus tarnybos statutą vidaus reikalų centrinių įstaigų vadovus penkeriems metams į pareigas skiria ir iš jų atleidžia Vyriausybė vidaus reikalų ministro teikimu. 

Beveik penkerius pastaruosius metus VSAT vadovavo Renatas Požėla, kuris 2019 m. lapkričio 12 d. paskirtas Lietuvos policijos generaliniu komisaru.