BDAR
gdpr

Viceministras E. Jankevičius: sportas turėtų būti viena iš visuomenę vienijančių priemonių

Data

2015 11 27

Įvertinimas
0
Vidaus reikalų viceministras Elvinas Jankevičius
Vidaus reikalų viceministras Elvinas Jankevičius

Vidaus reikalų viceministras Elvinas Jankevičius lapkričio 24 d. Briuselyje dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Švietimo, jaunimo, kultūros ir sporto tarybos posėdyje svarstant sporto politikos klausimus.

Posėdžio metu buvo diskutuota apie bendrus šalių veiksmus stiprinant sporto vaidmenį socialinės integracijos ir tvarios visuomenės kūrimo procesuose.

Pirmininkaujančios šalies Liuksemburgo siūlymu aptartas sporto, kaip tarpkultūrinio dialogo stiprinimo priemonės pažeidžiamų asmenų ir grupių integracijos procese, taikymas. Valstybės narės pateikė skirtingų praktikų pavyzdžius, kaip siekiama pagelbėti labiausiai pažeidžiamoms grupėms rasti savo vietą visuomenėje. Pristatytos gerosios patirtys ir tyrimai rodo, kad aktyviai vykdoma sporto integracijos politika gerina akademinius rezultatus, mažina kriminogeninių situacijų tikimybę.

ES šalių ministrų, atsakingų už sportą, susitikime dalyvavęs viceministras E. Jankevičius pažymėjo, kad ilgalaikėje perspektyvoje „sportinės veiklos skatinimas bei sporto organizacijų aktyvi veikla galėtų ir turėtų būti viena iš tinkamiausių priemonių vienijant bendruomenes bei visuomenę“. Savo pasisakyme viceministras akcentavo kartu su futbolo asociacija jau vykdytas priemones jaunimui bei planuojamas bendras veiklas su Lietuvos krepšinio lyga, skirtas labiausiai pažeidžiamų grupių integracijai.

Už sportą atsakingi ministrai priėmė Tarybos išvadas dėl vaikų judėjimo įgūdžių ir sportinės veiklos skatinimo, kuriose atkreipiamas dėmesys į augančias vaikų nejudumo, nutukimo ir sveikatos problemas ir kaip jau ankstyvame amžiuje sportinė veikla turėtų tapti įpročiu. Taip pat priimtos Tarybos išvados dėl geresnio ES šalių pozicijų koordinavimo dalyvaujant Pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) steigiamojoje valdyboje.