BDAR
gdpr

Vidaus reikalų ministerija sutinka, kad sutartis su „Vestekspress“ - ydinga, bet laukia konstruktyvių Viešųjų pirkimų tarnybos pasiūlymų

Data

2011 11 28

Įvertinimas
0

Kai tik Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pasiūlys, kaip skaidriai ir nešališkai nupirkti komandiruočių organizavimo paslaugas pagal šiuo metu galiojančius įstatymus, Vidaus reikalų ministerija (VRM) nedelsiant nutrauks menamai ydingą sutartį su „Vestekspress„. Tokios pozicijos laikosi vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.

„Komandiruočių organizavimo paslaugų pirkimas kelia nemažai abejonių ne tik VPT vadovui, bet ir valstybės institucijoms, kurioms reikia tokias paslaugas nupirkti. Deja, prieš metus, kai buvo vykdomas toks pirkimas, VPT pagelbėti niekam neskubėjo. Belieka tik stebėtis, kodėl prabilo dabar„, - sako ministras R. Palaitis.

VRM komandiruočių organizavimo sutartis su „Vestekspress„ buvo sudaryta 2010 m. rugsėjį ir baigė galioti šių metų rudenį. Siekdama nepažeisti įstatymų ir nupirkti šias paslaugas skaidriai, VRM ne kartą konsultavosi dėl naujo pirkimo su VPT kuruojančia Ūkio ministerija. Nesulaukus nei VPT, nei Ūkio ministerijos rekomendacijų ir pasiūlymų, teko pusei metų, t. y. tol, kol bus išaiškinta, kaip pirkti tokias paslaugas, pratęsti menamai ydingą sutartį su „Vestekspress„.

„Kai tik VPT pasiūlys, kaip skaidriai ir nešališkai, nepažeidžiant įstatymų nupirkti komandiruočių organizavimo paslaugas, neabejoju, kad VRM bus pirmoji, kuri sugebės tai padaryti. Tikiuosi, kad konstruktyvių pasiūlymų sulauksime operatyviau nei kritikos, kurią VPT išsakė po daugiau nei metų nuo sutarties pasirašymo dienos„, - teigia vidaus reikalų ministras.

VRM - ne pirmoji, kurią VPT kritikuoja dėl sudarytos komandiruočių organizavimo sutarties su „Vestekspress„. Tarp komandiruočių organizavimo sutartis su šia bendrove pasirašiusių valstybės institucijų yra ir Prezidentūra, Ministro Pirmininko tarnyba, kitos ministerijos.