Vidaus reikalų ministerijoje lankėsi Lenkijos Seimo delegacija

Data

2017 06 13

Įvertinimas
0
lenkai2.jpg

Šiandien Vidaus reikalų ministerijoje lankėsi Lenkijos Respublikos Seimo Vietos savivaldos ir regioninės politikos komiteto delegacija, vadovaujama šio komiteto pirmininko Andrzej Maciejewski. Delegaciją priėmė Vidaus reikalų viceministras Giedrius Surplys, susitikimo metu buvo aptartos regionų plėtros ir kitos regioninės politikos temos, vietos savivaldos bei Europos Sąjungos (ES) investicijų klausimai.

Viceministras G. Surplys pažymėjo, jog abiejų šalių regioninės politikos formavimo ir įgyvendinimo srityje yra išties daug panašumų. „Norime formuoti šios srities politiką taip, kad regionai galėtų patys generuoti jos įgyvendinimo priemones. Orientuojamės į principus „duokime meškerę, o ne žuvį“ siekiant, kad pirmiausia būtų identifikuojamos konkrečios problemos ir tik po to joms spręsti būtų skiriami pinigai, o ne atvirkščiai“, – sakė viceministras.

Abi šalys sutarė, kad planuojant naują ES finansinę perspektyvą turėtų būti stiprinamas bendradarbiavimas regionų plėtros klausimais, o įgyvendinant regionų politiką tiek Lietuva, tiek Lenkija turėtų visų pirma užtikrinti galimybes tikslingai panaudoti lėšas.

Kalbėta ir apie pilietinės visuomenės vaidmenį vietos savivaldoje. Lenkijos kolegos pasidalino vadinamojo pilietinio biudžeto formavimo patirtimi – šiuo metu tai 3 proc. savivaldybėms skiriamo biudžeto suma, dėl kurios tikslinio panaudojimo sprendžia Lenkijos piliečiai (balsavimo metu) savo savivaldybėse. Lenkijoje taip pat labai aktyviai į tokių sprendimų priėmimą įtraukiamas jaunimas ir senjorai (atitinkamai per jaunimo ir senjorų tarybas).

Susitikimo metu prieita vieningos nuomonės, jog Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas regionų plėtros klausimais yra efektyvus ir turėtų būti tęsiamas bei ateityje.