>
2022-10-26

Vidaus reikalų ministerijoje policijos ir kurortų savivaldybių atstovai aptarė vasaros sezono aktualijas

Vidaus reikalų ministerijoje Policijos departamento ir apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų pareigūnai su kurortų savivaldybių atstovais aptarė aktualius klausimus, susijusius su viešąja tvarka vasaros sezono metu šalies kurortuose.

Pasak pasitarime dalyvavusio vidaus reikalų viceministro Vitalij Dmitrijev, ministerijai svarbus glaudus policijos ir kurortų savivaldybių bendradarbiavimas, siekiant užtikrinti poilsiautojų saugumą ir viešąją tvarką.

„Aktyvus ir glaudus visų valstybės ir savivaldybės institucijų bendradarbiavimas ir įsitraukimas duoda geriausius rezultatus. Savo ruožtu nuosekliai sprendžiame pareigūnų aprūpinimo problemą, nes kurortinėms savivaldybėms itin svarbu užtikrinti viešąją tvarką. Vidaus reikalų ministerija numato viešajam saugumui rekordinį 755 mln. eurų finansavimą“, – teigė viceministras V. Dmitrijev.

Susitikime savivaldybių ir policijos atstovai akcentavo šias vasaros metu kurortuose besikartojančias problemas: triukšmo valdymą, eismo organizavimą, automobilių statymą, alkoholio vartojimą paplūdimiuose ir renginių organizavimą.

Policijos departamentas nuodugniai įvertinęs šias problemas, siūlo sisteminius teisės aktų pakeitimus skiriant didesnes nuobaudas juridinių asmenų vadovams ar kitiems asmenims. Taip pat siūloma atnaujinti savivaldybių renginių organizavimo taisykles ir numatyti, kad dėl visų renginių organizavimo būtų derinama ne tik su savivaldybėmis, bet su policijos įstaigomis ir kitomis institucijomis.

Palangos miesto savivaldybė, siekdama efektyviai užkardyti daromus pažeidimus triukšmo prevencijos ir saugaus eismo srityse taip pat inicijuoja keisti teisės normas. Ypač aktualus neatsakingas elektrinių paspirtukų vairavimas šaligatviais ir gatvėmis. Savivaldybė siūlo žymėti ir ženklinti elektrinių paspirtukų eismo apribojimus siekiant užtikrinti saugų eismą.

Pasak Policijos departamento, atsakingas gyventojų požiūris į saugumą taip pat nulemia viešosios tvarkos užtikrinimą vasaros sezono metu.