BDAR
gdpr

Vidaus reikalų ministerijos orkestras pristatė naujas programas

Data

2015 12 04

Įvertinimas
0
Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras
Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras

Gruodžio 3 d. Taikomosios dailės muziejaus salėje Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras, vadovaujamas Egidijaus Mikniaus, koncerte „Apie viską“ pristatė naujas programas.

Šiuo koncertu kolektyvas pasitiko 2016 metus, kupinus naujų kūrybinių sumanymų ir netikėtų atradimų. Per metus orkestras parengs net penkias naujas programas, jam talkins visas būrys solistų.

Pradėdamas koncertą orkestras smagiai ir stilingai atliko Ferdinando Heroldo uvertiūrą „Zampa“. Programos „Miela, tu mano širdį pakerėjai“ muzikinė paletė, prasidedanti XIX a. pradžioje ir nusidriekianti iki XX a. vidurio, atskleidžia didžiulę populiariosios muzikos transformaciją. Šios programos solistai – tarptautinių konkursų laureatai Rasa Juzukonytė ir Deividas Staponkus, subtiliai akomponuojant orkestrui, atliko du nuostabius duetus – Franco Leharo Hanos ir Danilos meilės prisipažinimą ir Luiso Gugliemli „Rožinis gyvenimas“, kiekviename persikūnydami į lyrinius, šarmingus, mylinčius ir abejojančius herojus.

Toliau sekė programos „Drakono metai“ pristatymas. Ši programa, pavadinta žymiausio ir produktyviausio XX–XXI a. anglų kompozitoriaus Philip Sparke kūrinio vardu, atskleidžia visas orkestro menines ir technines galimybes. Orkestras atliko „Drakono metų“ I dalį „Toccata“ ir Džeimso Barneso III simfonijos Finalą. Atlikėjas – VRM reprezentacinis pučiamųjų orkestras – įrodė, kad ne veltui vadinimas koncertiniu pučiamųjų instrumentų orkestru: mediniai pučiamieji nepriekaištingai atliko techniškas partijas, o varis ir mušamieji, jų neužgoždami, suteikė kūriniams didingumo ir ekspresijos.

Trečiojoje programoje išgirdome muziką, kurioje sugulusi visa mūsų šalies istorija – kartais džiugi, kartais skausminga, tačiau sava ir artima. Atlikėja Girmantė ir orkestras pakvietė trumpam sustoti ir įsiklausyti į iki širdies gelmių sujaudinančias lietuvių liaudies dainas. Kartu jie pristatė išskirtinio projekto „Negirdėta Lietuva“ du kūrinius – aukštaičių sutartinę „Kas tar taka“ ir suvalkiečių dainą „Ant ežerėlio rymojau“. Dainos suskambėjo naujai, jų aranžuotės pasižymėjo modernumu ir lengvais džiazo motyvais.

Programos „Mambo jambo“ pristatymą paruošė charizmatiškasis dirigentas Ugnius Vaiginis. Nuotaikinguose kūriniuose – Hary Varreno „Chattanooga choo choo“, Tomo Leiburo „Vakaro nuotaika“, kur fliugelhornu soliavo pats dirigentas, ir Perez Prado „Mambo jambo“ – šokio ritmą keitė melancholiška vakaro melodija, pereidama į ugningą mambo. Orkestras puikiai stilistiškai atliko šiuos kūrinius, paklusdamas svečio dirigento mostams ir spinduliuodamas pozityvią nuotaiką.

Naujų programų paletę apvainikavo Vilijos Matačiūnaitės ir VRM reprezentacinio pučiamųjų orkestro programos „In tempo su Vilija“ pristatymas. Skambėjo Henrio Krygerio daina „Aš tau sakau, kad aš neišeinu“ ir legendinės australų grupės ACDC „Greitkelis į pragarą“. Vilija Matačiūnaitė tiek savo subtiliu lyrizmu, tiek sprogstama energija puikiai apvainikavo koncerto „Apie viską“ pabaigą ir leido klausytojams pajausti, kad jų laukia nuostabi programa, puikiai atspindinti lietuviškos ir užsienio estrados klasikos bei Vilijos autorinių dainų retrospektyvą.

Koncertą vedė aktorius Gintaras Mikalauskas.

Nuotraukų galerija  
L. Ciūnio nuotr.