BDAR
gdpr

Vidaus reikalų ministras domėjosi situacija pasienyje su Baltarusija

Data

2012 12 27

Įvertinimas
0
Vidaus reikalų ministras domėjosi situacija pasienyje su Baltarusija
Vidaus reikalų ministras domėjosi situacija pasienyje su Baltarusija

Gruodžio 22 d. Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas kartu su patarėju Ervinu Raistenskiu neplanuotai apsilankė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) Vilniaus rinktinės Lavoriškių ir Medininkų pasienio kontrolės punktuose.

[end_header]

Neplanuotų apsilankymų šiuose pasienio kontrolės punktuose (PKP) priežastis buvo žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija apie juose susidariusias didžiules valstybės sieną kertančių automobilių eiles. Ministras domėjosi, kaip šiuose punktuose dirba pasienio tarnybos  – tądien Medininkų PKP buvo susidariusi net 14 km eilė, kurioje leidimo išvykti laukė daugiau kaip 500 automobilių, Lavoriškių PKP – 6,5 km eilė ir apie 280 automobilių. 

Susidariusią situaciją dėl automobilių eilių ministras aptarė su Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais, jis taip pat lankėsi Baltarusijos PKP, kur kalbėjosi su šios šalies pasieniečiais. 

„Didžiausią įtaką automobilių eilių susidarymui turi mažas Baltarusijos pasienio kontrolės punktų pralaidumas“, – po susitikimų su pasieniečiais konstatavo ministras D.A.Barakauskas. „Abi šalys turi rasti galimybę kartu išspręsti šią eilių problemą, kad sunkiasvorių automobilių vairuotojams netektų jose stovėti po 20 val. ir daugiau“. 

Ministras pastebėjo, kad situaciją padėtų pagerinti Baltarusijos pasienio infrastruktūros plėtra, siekiant didinti transporto pralaidumą.