Vidaus reikalų ministras ir Indijos garbės konsulas aptarė šalims aktualius klausimus

Data

2017 01 17

Įvertinimas
0

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas antradienį susitikęs su Indijos garbės konsulu Lietuvoje Rajinder Kumar Chaudhary aptarė šalių piliečiams aktualius klausimus.

Susitikimo metu ministras ir garbės konsulas pažymėjo gerus Lietuvos ir Indijos ryšius verslo, švietimo ir mokslo, kultūros ir kitose srityse, kurie atveria abiejų šalių piliečiams plačias galimybes bendradarbiauti, pažinti, studijuoti. 

Ministras E. Misiūnas paminėjo, kad džiugina tas faktas, kad tarp Lietuvos aukštosiose mokyklose besimokančių užsienio šalių studentų yra nemažai Indijos piliečių. Studijų registro duomenimis, šiais mokslo metais Lietuvos aukštojo mokslo institucijose studijuoja 774 Indijos piliečiai.

R. K. Chaudhary savo ruožtu pakvietė vidaus reikalų sistemos įstaigų specialistus aktyviai dalyvauti kvalifikacijos kėlimo mokymuose pagal Indijos ekonominio ir techninio bendradarbiavimo programą (Indian Economic and Technical Cooperation (ITEC). Pagal šią programą nuo 1993 m. Indijoje stažavosi apie pustrečio šimto įvairių sričių specialistų iš Lietuvos, įskaitant Vidaus reikalų ministerijos bei įstaigų prie ministerijos valstybės tarnautojus.

Susitikimo metu taip pat aptarti šalių kompetentingų institucijų bendradarbiavimo klausimai kovojant su sukčiavimu internete, pavyzdžiui, kai apgaulės būdu iš Indijos piliečių viliojami pinigai, žadant galimybes įsidarbinti, mokytis ar gauti leidimą gyventi Europos Sąjungos šalyse.

Indijos oro pajėgų atsargos pulkininkas leitenantas R. K. Chaudhary Indijos garbės konsulu Lietuvoje buvo 2007–2010 m. ir vėl paskirtas 2015 m. Lietuvoje jis gyvena ir dirba nuo 1998 m.