BDAR
gdpr

Vidaus reikalų ministras ir Izraelio ambasadorius aptarė šalių bendradarbiavimą teisėsaugos srityje

Data

2016 12 20

Įvertinimas
0

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas šiandien susitikęs su Izraelio nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Lietuvoje Amiru Maimonu aptarė šalių bendradarbiavimą teisėsaugos srityje.

J. E. ambasadorius, naudodamasis proga, perdavė ministrui E. Misiūnui Izraelio viešojo saugumo ministro Gilado Erdano sveikinimus pradėjus eiti naująsias pareigas ir išreiškė viltį, kad Izraelio ir Lietuvos teisėsaugos tarnybos sėkmingai bendradarbiaus ir ateityje.

Vidaus reikalų ministerijoje vykusio susitikimo metu buvo aptarti Lietuvos ir Izraelio policijos, ugniagesių gelbėtojų ir pasienio tarnybų ryšiai, svarbiausi bendri darbai ir iniciatyvos. Be to, buvo kalbėta apie dvišalių ryšių plėtojimo perspektyvas, atsižvelgiant į kylančias grėsmes bei jų diktuojamus iššūkius viešajam saugumui.

J. E. ambasadorius pažymėjo, kad Izraelio ekspertai yra pasirengę su kolegomis Lietuvoje pasidalinti patirtimi naujausių terorizmo grėsmių identifikavimo ir ypatingos svarbos infrastruktūros objektų apsaugos srityse.

Taip pat buvo aptarti dvišalio Lietuvos ir Izraelio tarpvyriausybinio susitarimo viešojo saugumo srityje rengimo klausimai. Abi šalys išreiškė viltį, kad derybas dėl šio susitarimo pavyks greitu laiku užbaigti ir susitarimą bus galima pasirašyti jau kitais metais.

Susitikimo metu ministras E. Misiūnas ir ambasadorius A. Maimon prisiminė tragiškus išpuolius Berlyne ir Ankaroje bei akcentavo, kad šiuolaikiniame nesaugiame pasaulyje ypač svarbu užtikrinti veiksmingą teisėsaugos institucijų bendradarbiavimą, keitimąsi informacija bei patirtimi.