BDAR
gdpr

Vidaus reikalų ministras susitiko su Lietuvos merų klubo nariais

Data

2015 11 26

Įvertinimas
0
Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis susitiko su Lietuvos merų klubo nariais
Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis susitiko su Lietuvos merų klubo nariais

Šiandien vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis susitiko su Lietuvos merų klubo nariais, su kuriais aptarė jiems rūpimus pabėgėlių perkėlimo ir kitus su migracijos problemomis susijusius klausimus.

Vidaus reikalų ministerijoje vykusiame susitikime dalyvavo Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Rimantas Vaitkus, vidaus reikalų viceministras Elvinas Jankevičius, Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių esami bei buvę vadovai.

Pagrindinė susitikimo tema – pabėgėlių perkėlimo į Lietuvą detalės. Vidaus reikalų ministras S. Skvernelis plačiau papasakojo, kaip vyksta pasirengimas pabėgėlių perkėlimui, kokios procedūros yra šio proceso dalis, Vyriausybės vicekancleris R. Vaitkus pristatė numatomą pabėgėlių perkėlimo ir integracijos mechanizmą. Buvę bei esami merai apibendrino atskirų savivaldybių pasirengimą pabėgėlių perkėlimui, bendruomenėms kylančius klausimus bei gyventojų nuotaikas.

Pasak ministro S. Skvernelio, pabėgėlių perkėlimas Europos Sąjungos šalyse vyksta labai lėtai – iš planuojamų per dvejus metus perkelti 160 tūkst. pabėgėlių iki šiol perkelti tik 158, tad kol kas tenka pripažinti, kad europinė perkėlimo procedūra tinkamai neveikia.

S. Skvernelis taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad iki šiol Lietuva suteikė pabėgėlių statusą asmenims, kurių nemaža dalis sėkmingai integruojasi Lietuvoje. Ministras pabrėžė, kad vadinamoji Islamo valstybė labai aiškiai parodo, nuo kokio siaubo bėga Sirijos bei Irako žmonės.

R. Vaitkus, kreipdamasis į susirinkusius savivaldybių vadovus, pabrėžė, kad remiantis kitų Europos šalių patirtimi labai svarbu, kad savivaldybėse būtų paskirti pabėgėlių perkėlimo koordinatoriai, pavyzdžiui, viename iš Berlyno rajonų koordinatoriaus funkcijas atlieka vicemeras, kuris tiesiogiai koordinuoja vietos savivaldybės veiksmus. Vicekancleris užtikrino, kad savivaldybėms nebus skiriamos jokios pabėgėlių kvotos – pabėgėliams bus siūloma apsigyventi tose savivaldybėse, kur jie galės greičiau susirasti darbo ir taip sėkmingai integruotis į visuomenę.

Lietuvos merų klubo nariai kvietė Vyriausybę ir toliau aktyviai bendradarbiauti ir siūlė pasitelkti jau sukauptą patirtį, kuri leistų sėkmingai išspręsti tiek pabėgėlių integracijos, tiek kitus ateityje laukiančius klausimus.