Vidaus reikalų ministras: turime daug galimybių bendradarbiauti su JAE

Data

2018 02 14

Įvertinimas
0
happy.jpg

Vasario 9-14 d. ministras Eimutis Misiūnas dalyvauja Globaliame dialoge visuomenės laimės ir gerovės klausimais bei Kasmetiniame pasauliniame vyriausybių atstovų susitikime Dubajuje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE).

Pasak ministro, Lietuvai Dubajuje rodomas didelis dėmesys, todėl atsiveria daug galimybių bendradarbiauti – tiek viešame, tiek privačiame sektoriuje. 

Dubajuje susitinka daugiau nei 140-ies šalių vadovai ir ministrai, 16-os tarptautinių organizacijų vadovai ir sėkmingiausių pasaulio privačių kompanijų vadovai, kurie diskutuoja ir tariasi, kaip sukurti moderniomis, progresyviosios idėjomis ir politikos formavimo priemonėmis paremtą valstybių valdymo mechanizmą, leisiantį pakelti piliečių pasitikėjimo valdžia lygį ir pasiekti bent minimalią pasaulinės visuomenės gerovę.

Forumo atidarymo ceremonijos metu JAE visuomenės gerovės ministrė Ohood bint Kahlfan Al Roumi pabrėžė, kad visa tai yra daroma jau ne dėl mūsų kartos, o dėl mūsų vaikų ir jų vaikų, ateities kartų, kurios nusipelnė būti laimingos pasaulyje, už kurį šiandien atsakome mes.

Be oficialių pranešimų ir konferencijų vyksta ir dvišaliai ministrų susitikimai. Ministras Eimutis Misiūnas visų pirma susitiko su JAE visuomenės gerovės ministre Ohood bint Khalfan Al Roumi, kuri ir atsiuntė vardinį kvietimą į renginį. „100 proc. viešųjų paslaugų JAE teikiamos elektroninėje erdvėje. Šioje srityje tikrai turime daug ko pasimokyti“, – sakė ministras E. Misiūnas. Jis pakvietė jos didenybę aplankyti 100-metį švenčiančią Lietuvą, kurios vaizdai iš ministro dovanoto fotoalbumo visuomenės gerovės ministrei paliko didelį įspūdį.

Su JAE vyriausybės reikalų ir ateities planavimo ministru ir Pasaulio vyriausybių atstovų forumo pirmininku Mohammad bin Abdullah Al Gergawi ministras aptarė tokio pobūdžio renginių svarbą –   jie padeda valstybių vadovams sužinoti apie pačias pažangiausias ir moderniausias mokslines idėjas iš pirmų lūpų. „Arabai itin nori bendradarbiauti su Lietuva ir išreiškė viltį, kad šiame forume mes dalyvausime kasmet“, – teigė E. Misiūnas.

Vidaus reikalų ministras taip jau buvo susitikęs su Gruzijos ir Kanados delegacijomis. Kanados atstovai pristatė neseniai įdiegtą vyriausybinį talentų „debesį“ – jaunų laisvai samdomų darbuotojų duomenų bazę, iš kurių viešasis sektorius renkasi samdyti žmones įvairiems projektams. „Lietuvoje mes daug kalbame apie jaunų specialistų pritraukimą į viešąjį sektorių. Manau, tai puiki idėja, verta diskusijos ir mūsų šalyje“, – aiškino E. Misiūnas.

Ministras taip pat  bendravo su  jo didenybe šeichu Nahayan Mabarak Al Nahayan, JAE tolerancijos ministru, jo didenybe šeichu Abdullah bin Zayed Al Nahyan, JAE užsienio reikalų ministru, kuris pernai vasarą buvo atvykęs į Lietuvą ir pasirašė su ministru memorandumą dėl abipusio šalių vairuotojų pažymėjimų pripažinimo. Įvyko ir susitikimas su JAE Vidaus reikalų ministerijos generaliniu inspektoriumi majoru Ahmed Naser Al Raisi, kurio metu aptarti abiejų ministerijų informacijos ir procedūrų saugumo bei korupcijos prevencijos klausimai.

Vizito JAE metu ministras susitiko su vidaus reikalų ministru generolu leitenantu, jo didenybe šeichu Saif bin Zayed Al Nahyan. Ministrai aptarė viešojo saugumo klausimus, valstybių sienų apsaugos iššūkius, migracijos problemas ir terorizmo prevencijos klausimus. Šeichas pasiūlė pasidalinti patirtimi, kuri būtų naudinga Lietuvai ir kurios jo šalis sukaupė išties nemažai, taip pat pakvietė bendradarbiauti rengiant policijos pareigūnus ir ugniagesius.

Jo didenybės kvietimu ministras apsilankė JAE ugniagesių gelbėtojų rengimo akademijoje, kur apžiūrėjo įvairias realius gaisrus ir nelaimes imituojančias simuliacines aikšteles su įspūdinga  simuliacinių atvejų įvairove (gaisras viešbutyje, tunelyje, restorane, prekybos centre, pramoniniame sandėlyje ir kt.).

Ministras E. Misiūnas taip pat lankėsi Dubajaus policijos elektroninių paslaugų centre, kuriame asmenims sudaromos sąlygos, nesilankant policijos nuovadoje ir nepildant popierinių dokumentų kreiptis pagalbos į pareigūnus, sumokėti baudas, palikti rastus daiktus ir kreiptis dėl pamestų. Anot policijos pareigūnų, toks išmaniosios policijos (smart police) centras sukuria konfidencialią aplinką, nekeliančią įtampos ar neigiamų emocijų, joje net įrengta kompiuterinių žaidimų ir lenktyninio automobilio vairavimo simuliacinė aikštelė.