>
2021-08-09

Vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė: į Lietuvą nebuvo įleista 1200 migrantų iš Baltarusijos

Šiandien  Lietuvos Respublikos prezidentas  Gitanas Nausėda ir vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė lankėsi Mickūnuose įsikūrusioje Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus pasienio rinktinės būstinėje.

Pasak ministrės A. Bilotaitės, per pastarąsias tris paras į Lietuvą nebuvo įleistas nė vienas neteisėtas migrantas. Iš viso – neįleista ir apgręžta virš 1200 neteisėtai valstybės sieną  iš Baltarusijos pusės bandžiusių kirsti migrantų.

„Šiuo metu visos Vidaus reikalų ministerijos statutinės įstaigų – Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Viešojo saugumo tarnybos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento ir Policijos departamento – pareigūnai yra maksimaliai susitelkę ir efektyviai sprendžia Lietuvoje susidariusią migracijos krizę. Visiškai pasitikiu šių tarnybų pareigūnais ir tikrai žinau, kad jų atliekamos funkcijos, ypač pasienyje su Baltarusija, yra vykdomos teisėtai, adekvačiai ir profesionaliai. Dar kartą dėkoju pareigūnams už jų sudėtingą darbą, profesionalumą ir sąžiningumą“, – kalbėjo vidaus reikalų ministrė.

Ypatingą padėką ministrė A. Bilotaitė reiškia Šaulių sąjungai, kurios nariai skiria savo laisvą laiką ir visas jėgas šiuo valstybei sunkiu metu, saugant valstybės sieną. Su Šaulių sąjungos vadu pulkininku Albertu Dapkumi ministrė aptarė galimybes dėl tolimesnio bendradarbiavimo ir dar didesnio įsitraukimo bei jų aprūpinimo reikiama įranga ir priemonėmis.

Pasak A. Bilotaitės, neteisėta migracija, su kuria susiduria Lietuva – tai išbandymas mums visiems ir visi kartu saugodami mūsų valstybės nacionalinius interesus privalome rasti geriausius sprendimus.

„Migrantų teisių užtikrinimas lemia ne tik pasitikėjimą Lietuvos institucijomis bei tarptautinėmis organizacijomis, bet taip pat ir ekonomiškai naudingą ir racionalų valstybės lėšų naudojimą“, –  teigia ministrė Agnė Bilotaitė.

Per praėjusią parą, nuo sekmadienio vidurnakčio iki pirmadienio, Lietuvos pasieniečiai į Baltarusiją grąžino 150 asmenų, bandžiusių pereiti valstybės sieną neleistinose vietose.  Į Lietuvą trečią parą iš eilės neįleistas nė vienas neteisėtas migrantas. Šiemet Lietuvos ir Baltarusijos sieną neteisėtai kirto 4112 migrantų.

Primename, kad praėjusią savaitę pradėti koncertinos tiesimo darbai Druskininkų užkardoje. Fizinis barjeras turėtų būti įrengtas iki mėnesio pabaigos, jam bus panaudota 140 kilometrų vielos. Turto valdymo ir ūkio departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos artimiausiu metu skelbs viešąjį pirkimą, kuriuo sieks įsigyti daugiau medžiagos – koncertinos, montavimo detalių bei montavimo paslaugas. Savo pasiūlymus galės pateikti tiek Lietuvos, tiek užsienio įmonės.