2022-09-21

Vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė susitiko su Sakartvelo ambasadore

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė susitiko su Sakartvelo Respublikos ambasadore Lietuvoje Salome Shapakidze aptarti šalių bendradarbiavimo perspektyvas ir dabartinę situaciją Ukrainoje.

A. Bilotaitė sveikindama naujai paskirtą Sakartvelo ambasadorę, pažymėjo: „Džiaugiuosi, kad Lietuvos ir Sakartvelo politinis ir institucinis bendradarbiavimas yra plėtojamas nuo mūsų šalių nepriklausomybės atkūrimo dienų. Lietuva aktyviai bei nuosekliai remia Sakartvelo euroatlantinės integracijos siekius. Tikiu, kad sugebėsime dar labiau plėtoti ir stiprinti mūsų šalių bendradarbiavimą“.

Diskutuojant apie padėtį Ukrainoje, ambasadorė S. Shapakidze pabrėžė, kad reaguojant į galimus iššūkius, ypač karo Ukrainoje kontekste, Lietuvos ir Sakartvelo vidaus reikalų sistemoms aktualu plėsti bendradarbiavimo sritis ir pasidalinti savo patirtimi atremiant hibridines grėsmes, kovojant su kibernetiniu nusikalstamumu, valdant krizines situacijas ir kitais klausimais.

Susitikimo dalyviai pozityviai įvertino galimybę atnaujinti praėjusių metų pavasarį šalių pasirašytą Memorandumą dėl bendradarbiavimo vidaus reikalų srityje, ieškoti sprendimų dėl keitimosi informacija apie asmenis, kuriems draudžiama atvykti, bei vertinti tarptautinio susitarimo dėl vairuotojų pažymėjimų pripažinimo sudarymo galimybę.

Pokalbio metu ministrė taip pat pristatė ambasadorei Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojo vyriausiojo komisaro Arūno Paulausko kandidatūrą į Tarptautinės kriminalinės policijos organizacijos (Interpolo) Vykdomojo komiteto nario viceprezidento Europai pareigas.