BDAR

Vidaus reikalų ministrė: būkime atsakingi ir saugokime vieni kitus keliuose

Data

2020 08 31

Įvertinimas
0
mids_opt_fweb_Mids_MI_Pics_201908_gallery_186498_katedros-aiksteje-dalyvavo-mokykliniu-autobusiuku-perdavimo-savivaldybems-ceremonijoje-5d68df0c96658.jpg

Prasidėjus naujiems mokslo metams į gatves ir kelius tradiciškai sugrįžta jaunieji eismo dalyviai. Po vasaros atostogų darželinukai, moksleiviai, studentai vyks į mokymo įstaigas autobusais ir automobiliais, dviračiais ir paspirtukais. Intensyviame eisme dalyvaus daugiau pradedančiųjų vairuotojų, keliuose padidės transporto priemonių srautai.

Artėjant intensyviam laikotarpiui vidaus reikalų  ministrė Rita Tamašunienė su policijos generaliniu komisaru Renatu Požėla aptarė veiksmus, kurių bus imtasi, siekiant užtikrinti nepilnamečių saugumą ir viešąją tvarką prie mokyklų esančiuose keliuose ir gatvėse, pėsčiųjų perėjose.  

„Rugsėjis ypatingai judrus keliuose. Vakar ir šiandien visi pajutome transporto srautus – kiek įmanoma saugokime vieni kitus, būkime sąmoningi ir drausmingi. Pareigūnai atlieka savo darbą, tačiau reikia ir visų mūsų susitelkimo, dėmesingumo, atsakingo elgesio keliuose, ypač prie švietimo įstaigų“, – sako vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Ministrė ragina visus suaugusius būti atidiems ir atsakingiems – laikytis Kelių eismo taisyklių, pasirinkti saugų greitį, rodyti pavyzdį vaikams.
Rugsėjo mėnesį policijos pajėgos prie ikimokyklinio, bendrojo ugdymo, aukštųjų ir profesinio mokymo įstaigų (toliau – mokyklos) bus sustiprintos.

Visą rugsėjį policija išskirtinį dėmesį skirs vaikams ir jų saugumui. Pareigūnai rytais budės greta mokyklų ir vaikų darželių esančių sankryžų, užtikrindami eismo saugumą. Bus rengiamos įvairios priemonės užtikrinančios Kelių eismo taisyklių laikymąsi. Išskirtinis dėmesys bus skiriamas ir žmonių masinio susibūrimo vietoms (prekybos centrams, renginių ir pramogų vietoms, traukos objektams ir pan.). Pareigūnai prižiūrės prekybos įmones, prekiaujančias alkoholiniais gėrimais ir tabako gaminiais, kad nepilnamečiai neįsigytų alkoholio ir tabako gaminių.

Keliuose bus organizuojami atsitiktiniai mokyklinių, taip pat maršrutinių autobusų ir kitų transporto priemonių, vežančių vaikus į mokyklas ir iš jų, vairuotojų blaivumo patikrinimai, transporto priemonių techninė būklė. Kartu bus siekiama užtikrinti ir kontroliuoti, kad moksleivius vežančių mokyklinių autobusų vairuotojai, vaikus lydintys suaugę asmenys laikytųsi nustatytų keleivių vežimo reikalavimų, tikrinama, ar vairuotojai naudoja vaikų prisegimo sistemas, ar tinkamai pritvirtinamos specialios kėdutės, ar keleiviai automobilio priekyje ir gale naudoja saugos diržus.

Visą rugsėjo mėnesį mokymo ir policijos įstaigose bus organizuojamos saugaus eismo pamokos, skaitomos paskaitos, organizuojami susitikimai su moksleiviais ir studentais, vykdomos suaugusiųjų konsultacijos, organizuojami kiti prevencinio pobūdžio renginiai.

Policijos pareigūnai sieks atkreipti jaunųjų eismo dalyvių dėmesį į drausmingumą, atsakingumą už savo elgesį kelyje, kad jie būtų saugūs ir nepatektų į eismo įvykius.

Vidaus reikalų ministerijos ir Lietuvos policijosinformacija