copyright

Vidaus reikalų ministrės susitikime su Lenkijos kolegomis – apie pagalbą Baltarusijai ir migracijos iššūkius

Data

2020 09 17

Įvertinimas
3
ZGED1570.jpg

Šiandien vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė susitiko su Lenkijos vidaus reikalų ir administracijos ministru Mariuszu Kamińskiu ir viceministru (sekretoriumi) Bartoszu Grodeckiu. Dvišalio susitikimo metu aptarti aktualūs bendradarbiavimo klausimai, taip pat politinė padėtis Baltarusijoje ir migracijos iššūkiai.

Ministrė R. Tamašunienė pažymėjo, kad bendradarbiavimas vidaus reikalų srityje – ypač civilinės saugos, sienos apsaugos, policijos ir regioninės politikos sferose, vyksta sėkmingai nuo pat nepriklausomybės atkūrimo.

„Efektyvus bendradarbiavimas su kaimynine Lenkija mums yra itin svarbus. Lietuvos teisėsaugos bendruomenės vardu dėkoju už profesionaliai ir konstruktyviai plėtojamą mūsų šalių partnerystę“, – teigė vidaus reikalų ministrė.

Ministrai taip pat pasidalino svarbia informacija dėl nerimą keliančios politinės padėties Baltarusijoje.

„Padėtis Baltarusijoje vis dar įtempta. Nepaisant to, atvykstančiųjų iš Baltarusijos skaičius kol kas nėra didelis, – sakė ministrė R. Tamašunienė. – Šiuo metu yra išduoti 234 leidimai  Baltarusijos piliečiams atvykti į Lietuvos Respubliką ypatingais humanitariniais pagrindais, iš minėto skaičiaus – 63 Baltarusijos piliečiai jau atvyko į Lietuvą. Be to, 18 Baltarusijos piliečių pateikė prašymus suteikti prieglobstį.“

Lenkijos vidaus reikalų ir administracijos ministras Mariuszas Kamińskis taip pat pasidžiaugė dėl gerų  Lenkijos ir Lietuvos santykių. Jis pažymėjo, kad abiejų šalių požiūris dėl saugumo bei Rytų ir ES politikos iš esmės sutampa. Taip pat Lenkijos ministras pabrėžė, kad Lenkija kaip ir Lietuva yra numačiusi išimtį Baltarusijos piliečiams atvykstantiems humanitariniais pagrindais ir atvykstantiems darbo bei mokslo reikalais. Jis pridūrė, kad Lenkija yra suplanavusi ir finansinę paramą Baltarusijos piliečiams. 

Pokalbio metu Lenkijos ministras M. Kamińskis priminė apie Vyšegrado šalių grupės iniciatyvą kelti diskusiją Europos Sąjungos valstybių vadovų lygiu dėl bevizio režimo Baltarusijai suteikimo.

Susitikime aptartas ir naujasis Migracijos paktas, kurį netrukus viešai paskelbs Europos Komisija. Migracijos valdymo klausimu Lietuva laikosi kompleksiško požiūrio, kuris remiasi efektyvia Europos Sąjungos išorės sienų apsauga, kova su neteisėtu žmonių gabenimu, efektyvia nelegalių migrantų grąžinimų politika, glaudžiu bendradarbiavimu su trečiosiomis šalimis, taip pat patikima bei krizėms atsparia Bendra Europos prieglobsčio sistema. Ši sistema turėtų užkirsti kelią piktnaudžiavimams ir užtikrinti tarptautinę apsaugą tiems, kam jos iš tiesų reikia. Lenkija taip pat remia migracijos ir prieglobsčio politikos stiprinimą, tačiau kartu pabrėžia, kad būtina gerbti atskirų valstybių narių kompetencijas.