Vidaus reikalų ministro vizitas Slovėnijoje: svarbu stiprinti bendradarbiavimą ES išorės sienų saugumo srityje

Data

2019 04 18

Įvertinimas
0
IMG_4048.JPG

Slovėnijos vidaus reikalų ministro kvietimu balandžio 17–19 dienomis vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas lankosi Slovėnijoje. 

Pirmą oficialaus vizito dieną ministras susitiko su Slovėnijos vidaus reikalų ministru Boštjan Poklukar, aptarė glaudaus bendradarbiavimo svarbą visuomenės saugumo srityje. Abi šalys vieningai sutaria dėl daugelio Europos Sąjungos darbotvarkės klausimų ir laikosi bendros pozicijos dėl Europos Sąjungos sienų saugumo ir migracijos politikos.

„Esame mažos Europos šalys, suprantame vieni kitų iššūkius. Todėl gindami savo interesus ir siekdami tikslų turime būti vieningi, glaudžiai bendradarbiauti. Lietuva nedelsdama reagavo į Slovėnijos prašymą padėti per migracijos krizę tikėdamasi, kad prireikus kitos solidarios ES valstybės narės išgirs ir mūsų kreipimąsi. Tarpusavio supratimas ir bendradarbiavimas yra neabejotinai reikalingi“, – sakė vidaus reikalų ministras E. Misiūnas. 

Šiandien Lietuvos delegacija lankosi didžiausiame Slovėnijos ir Kroatijos pasienio patikros punkte, kur bus pristatomos  išorinės Šengeno sienų apsaugos priemonės. Po pietų ministras E. Misiūnas dalyvaus  oficialiame susitikime su Slovėnijos gynybos ministru Karl Erjavec, aptars civilinės saugos priemones, hibridinių grėsmių ir kibernetinio saugumo politikos klausimus.

Penktadienį, paskutinę vizito dieną, ministras stebės specialiąsias policijos padalinių pratybas ir lankysis  Taceno policijos akademijoje.