2022-09-16

Vidaus reikalų viceministras A. Abramavičius susitiko su Kroatijos parlamento delegacija

Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius susitiko su Lietuvoje viešinčiais Kroatijos parlamento nariais aptarti sugriežtintą vizų režimą Baltarusijos ir Rusijos piliečiams bei neteisėtos migracijos krizės suvaldymo klausimus.

Viceministras A. Abramavičius pabrėžė, kad dėl nestabilios geopolitinės padėties Lietuva privalo ryžtingai atsakyti į Rusijos Federacijos ir Baltarusijos keliamas grėsmes nacionaliniam ir Europos Sąjungos šalių saugumui.

„Nesaugi ir nestabili geopolitinė situacija sudaro sąlygas Rusijos ir Baltarusijos valdžios institucijoms vykdyti hibridines atakas ir įvairiausio pobūdžio provokacijas prieš Lietuvą. Neteisėtos migracijos kontekste ir augančios srautų tendencijos tik įrodo, kad Lietuvos pernykščiai sprendimai dėl fizinio barjero įrengimo prie Europos Sąjungos išorės sienos su Baltarusija pasiteisino. Griežtesnis vizų režimas yra tik dar viena priemonė galimoms grėsmėms atremti“, - sakė viceministras A. Abramavičius.

Pasak viceministro, Baltarusijos režimas pastaruoju metu vėl aktyviai ima naudoti migrantus kaip hibridinės agresijos prieš Lietuvos Respublikos formą – šiais metais į Lietuvą jau neįleisti beveik 6 000 migrantų. Baltarusijos pareigūnai gadina Lietuvos pasienyje su Baltarusija įrengtą fizinį barjerą, organizuoja neteisėtų migrantų privežimą prie valstybės sienos ir juos nukreipia į Lietuvos teritoriją.

Pokalbio dalyviai aptarė ir Ukrainos sėkmingą kampaniją atsikovojant okupuotas teritorijas. Šalys taip pat pasidalino savo patirtimi priimant Ukrainos pabėgėlius ir kitus humanitarinius aspektus.