Vizija Ramintojai: apie veiklų spiečių ir bendruomeniškumą

Data

2019 04 12

Įvertinimas
0
IMG_8511 (1).jpg

Vidaus reikalų ministerija (VRM) kartu su partneriais šeštadienį organizuoja kūrybines dirbtuves „Gijos: bendrystės diena“. Renginio tikslas – atverti Vilniaus centre beatsikuriančios Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios pastato erdvę, kartu kurti pasiūlymus bendroms veikloms, visuomenės įsitraukimo projektams.

Visą dieną vyksiančios interaktyvios diskusijos, kūrybinės veiklos bus skirtos Ramintojos, kaip daugiafunkcio ir atviro visuomenei VRM centro, veiklos vizijos apibrėžimui, galimybių aptarimui. Renginio programoje numatytos kelios vienu metu bažnyčios pastate ir kieme vyksiančios sesijos.

Ramintojos bažnyčios pastato strategijos sukūrimas yra tarptautinės „Actors of Urban Change“ programos dalis. Įgyvendinat projektą siekiama išskirti pastato transformacijos etapus, galimas strategines veiklos kryptis, apibendrinti kaimynystės įsitraukimo galimybes, paruošti pastato valdymo schemą.

Ilgus metus apleistą bažnyčios pastatą ir jo priežiūrą perėmus Vidaus reikalų ministerijai, 2018 m. buvo įvykdyti pagrindiniai šio pastato konstrukcijų stabilizavimo darbai, sutvarkyta ir įrengta būtiniausia infrastruktūra veikloms pastate organizuoti.

Šiuo metu antrame aukšte jau veikia renginių ir konferencijų erdvė. Joje organizuojamos visuomenei ir vidaus tarnybos pareigūnams aktualios veiklos, diskusijos, įvairaus  pobūdžio renginiai.

Numatoma, kad Ramintojos erdvėse pareigūnų, jų šeimos narių bei savanorių bendruomenė turės galimybę vykdyti įvairias savanoriškas veiklas, dirbti su socialiai jautriomis gyventojų grupėmis, teikti visuomenės saugumui ir gerovei svarbias bei atskirtį mažinančias viešąsias ir socialines paslaugas, bus skiriamas dėmesys nusikaltimų prevencijai, aktualiems smurto artimoje aplinkoje, smurto prieš vaikus prevencijos ir kitiems klausimams. Šeštadienio renginyje bus akcentuojama tarpsektorinio bendradarbiavimo, pasitikėjimo, empatijos ir savanorystės svarba, siekiant Ramintojoje sukurti šiuos įvairius poreikius realizuojančią pareigūnų ir miesto bendruomenės susitikimo vietą.