>
2021-09-15

Vokietijos pagalba Lietuvai – sraigtasparnis pasieniečiams patruliuoti

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė kartu su Vokietijos ambasadoriumi Matthiasu Sonnu Vokietijos atsiųstu sraigtasparniu apžiūrėjo Lietuvos ir Baltarusijos pasienio ruožą ir aptarė neteisėtos migracijos klausimus. Pasieniečiams patruliuoti skirtą sraigtasparnį Vokietija atsiuntė per Europos sienos ir pakrančių apsaugos agentūrą. Lietuva su Baltarusija turi 678,8 km ilgio sieną.

„Dėkojame mūsų partnerei Vokietijai. Mūsų tikslas – veiksmingai apsaugoti Europos Sąjungos išorės sienas. Lietuva sulaukia vis daugiau palaikymo iš kitų šalių, tai reiškia, kad einame teisingu keliu, o neteisėta migracija, su kuria susidūrė Lietuva ir kaimyninės šalys, – tai visos Europos Sąjungos rūpestis, turime užkirsti tam kelią ir neleisti, kad nedemokratiniai režimai naudotųsi migrantais siekdami vykdyti politinį spaudimą“, – teigia vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.

Lietuva, spręsdama migrantų krizę, dvišaliu pagrindu sulaukė iš Austrijos, Estijos, Lenkijos, Slovėnijos ir Ukrainos ekspertinės pagalbos, technikos, modulinių namelių, koncertinos. Be to, iš Austrijos, Estijos, Lenkijos ir Slovėnijos atvykę pareigūnai kartu su mūsų pasieniečiais dirba Lietuvos pasienyje su Baltarusija ir padeda valdyti neteisėtos migracijos keliamus iššūkius. Čekija ir Kipras pasiūlė Lietuvai finansinę paramą, Vengrija ir Slovakija – medžiagų fiziniam barjerui įrengti. Pagal Europos Sąjungos civilinės saugos mechanizmą Lietuva sulaukė humanitarinės pagalbos – palapinių ir modulinių namelių, lovų, antklodžių, baldų, elektros generatorių, šildytuvų ir kitokios migrantams apgyvendinti reikalingos įrangos iš 18 šalių. Lietuvoje dirba Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros („Frontex“), Europos Sąjungos teisėsaugos bendradarbiavimo agentūros (Europolo) ir Europos prieglobsčio paramos biuro (EASO) ekspertai, vertėjai, sienos stebėjimo pareigūnai, socialiniai darbuotojai, apklausų atlikėjai, kurie padeda sparčiau ir efektyviau įveikti migrantų krizę.

Lietuvos ir Vokietijos teisėsaugos institucijos glaudžiai bendradarbiauja jau daugelį metų – reguliariai keičiasi informacija apie su nusikalstamumu susijusius asmenis, jiems kertant sienas; rengia bendras pratybas prie sausumos sienų, jūroje ir oro erdvėje bei mokymus ir kvalifikacijos kėlimo kursus; teikia pagalbą operacijų metu ir konsultuojasi, kai įsigyjama techninių priemonių.