BDAR
gdpr

VRM diskusijoje - dėmesys nusikaltimų prevencijai savivaldybėse

Data

2019 12 19

Įvertinimas
0
Diskusija.jpg

Šiandien Vidaus reikalų ministerijos inicijuotoje diskusijoje-forume „Vietos valdžios vaidmuo nusikaltimų prevencijoje“ aptarti aktualūs klausimai dėl nusikaltimų prevencijos ir pagalbos prekybos žmonėmis aukoms koordinavimo ir įgyvendinimo šalies savivaldybėse. Renginyje dalyvavo savivaldybių administracijų, policijos ir nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Nusikaltimų prevencija vykdoma visais valdžios ir visuomenės lygmenimis. Tačiau daugelis nusikaltimų prevencijos teorijos ir tyrimų rodo, kad iniciatyvos, sukurtos ir įgyvendintos vietos lygiu, yra vieni iš geriausių būdų sumažinti nusikalstamumą ir antisocialinį elgesį.

Vykusioje diskusijoje nagrinėtos įvairios temos ir problemos, siekiant nustatyti svarbiausias kliūtis nuosekliam nusikaltimų prevencijos ir pagalbos prekybos žmonėmis aukoms koordinavimo įgyvendinimo priemonių įgyvendinimui savivaldybėse ir pasiūlyti galimus sprendimus, kurie leistų efektyviau vykdyti nusikaltimų prevenciją vietos lygmeniu.

Stiprinti vietos valdžios vaidmenį  nusikaltimų prevencijos srityje ypač skatina tokios tarptautinės organizacijos, kaip Jungtinių Tautų kovos su narkotikais ir nusikalstamumu biuras, Jungtinių Tautų Būsto statybos ir planavimo centro Saugesnių miestų programa ir Pasaulinė sveikatos organizacija per savo Saugesnių bendruomenių programą.

Galimybė gyventi aplinkoje, kurioje nevyrauja baimė patirti smurtą, nukentėti nuo nusikalstamų veikų ir kitų grėsmių, yra viena iš esminių žmogaus gerovės sąlygų. Pasak viešojo saugumo specialistų, saugumas svarbus ir kaip tvarios vietos bendruomenių, valstybių ir regionų plėtros priemonė. Saugumas padeda sukurti aplinką, kurioje spartėja ekonominis augimas, efektyviai suteikiamos paslaugos ir kur šie pasiekimai prisideda prie socialinės atskirties mažinimo.