BDAR

VRM: Migracijos departamente gyventojai aptarnaujami greičiau 

Data

2020 08 28

Įvertinimas
0
ritos-tamasunienes-apsilankymas-migrcijos-departamente-5f3e5c59bac48.jpg

Migracijos departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos šiemet pavyko sklandžiai sureguliuoti žmonių srautus – gyventojai galėjo patogiai ir greitai užsisakyti būtinus dokumentus, išvengta eilių tiek Vilniuje,  tiek departamento teritoriniuose padaliniuose. 

„Tikrai svarbu pažymėti, kad departamento vykdytas vidaus procedūrų optimizavimas pasiteisino, išankstinė vizitų rezervacija vyksta sklandžiai. Vasara paprastai būna įtemptas sezonas, tačiau, nepaisant to, kad gyventojų srautai, pavyzdžiui, liepą, palyginti su pernai, išliko labai panašūs – dėl dokumentų kreipėsi virš 100 tūkstančių žmonių – žmonės nesusidūrė su nepatogumais, nereikėjo ilgai laukti išduodamo dokumento“, – sako vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. 

Ministrė pažymi, kad paslaugų prieinamumas gerėjo ir todėl, kad buvo tinkamai paskirstyti žmogiškieji ištekliai ir padidintos išankstinio vizito registravimo galimybės. 

Tačiau, net ir atvykę be išankstinės rezervacijos, gyventojai buvo aptarnaujami greitai. Liepos mėnesį Migracijos departamente gyvoje eilėje dėl paso ar asmens tapatybės kortelės reikėjo laukti vidutiniškai 11 minučių, Vilniaus skyriuje – 12,5 minutės, trumpiausiai Marijampolėje – 3 minutes. 

Siekdamas dar labiau gerinti paslaugų kokybę Migracijos departamentas 2020 m. rugpjūčio 19 d. pasirašė sutartį dėl naujos biometrinių duomenų surinkimo įrangos nuomos. Įrangos diegimo darbai pirmiausia numatyti Vilniaus skyriuje ir sutaps su skyriaus atidarymo naujose patalpose data – spalio mėn. 

Numatoma, kad šių metų spalio–gruodžio mėn. biometrinių duomenų surinkimo įranga bus atnaujinta visuose teritoriniuose Migracijos departamento skyriuose ir nutolusiose darbo vietose. Tikimasi, kad nauja įranga bus ne tik patraukli ir patogi Migracijos departamento klientams, bet paspartins ir dokumentų išdavimo procesus. 

2020 m. rugpjūčio 20 d. Migracijos departamento teritoriniams skyriams perduoti ir naujieji tarnybiniai administracinės paskirties automobiliai „Kia Ceed“. Šios transporto priemonės padės greitai ir saugiai aptarnauti dėl negalios ar kitų priežasčių į Migracijos departamentą atvykti negalinčius asmenis asmens tapatybės kortelių, pasų, leidimų gyventi išdavimo ar keitimo klausimais.