BDAR
gdpr

VRM Regionų pavasario forumas: vizija, išskirtinumas ir bendradarbiavimas

Data

2019 05 01

Įvertinimas
0
Pavasario_forumas2diskusija-6.jpg

Ketvirtadienį Kaune vyko jau tradiciniu tapęs trečiasis Vidaus reikalų ministerijos Regioninės politikos pavasario forumas. Šį kartą į Kauno technologijos universiteto Santakos slėnį susirinko daugiau nei du šimtai svečių pasikalbėti apie regioninės politikos viziją ir ateitį, vystymo kryptis.

„Šiais metais minime regioninės politikos dvidešimtmetį Lietuvoje. Per tuos metus buvo nuveikta labai daug, tačiau siekdami kokybės turime dar stipriau žengti į priekį. Džiaugiamės, kad Regioninės politikos pavasario forumas tampa ta vieta, į kurią susirenka visos suinteresuotosios šalys ir ieško sprendimų, dalijasi patirtimi, kelia svarbius klausimus. Kitaip tariant, susirenka tam, kad kurtų ateitį“, – sakė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Šiemet Forume vyko keturios diskusijos, kuriose buvo kalbama apie regioninės politikos viziją, išskirtinumą ir bendradarbiavimą.

Seimo nariai, ministrai, viceministrai, Europos Komisijos atstovai, verslininkai, ekonomistai, visuomenininkai ir žiniasklaidos atstovai diskutavo apie 2021 metais prasidėsiantį naująjį Europos Sąjungos finansinį laikotarpį, Lietuvai mažėjantį finansavimą ir dėl to kilsiančius iššūkius.

Taip pat buvo paliestos aktualios funkcinių zonų bei regioninių institucijų temos. Ieškant regioninio išskirtinumo, savo pavyzdžiu dalijosi Suomijos miesto Oulu planavimo vadovas Olli Rantala.

Didžiausią šalyje regioninei politikai skirto Forumo transliaciją rasite čia.