2021-08-26

VRM: Slovėnija siunčia Lietuvai 10 km koncertinos

Ketvirtadienį iš Slovėnijos atvežta 10 km koncertinos ir jos įrengimui reikalingų medžiagų – stulpų, tvirtinimo detalių. Tai dar vienos šalies parama Lietuvai, kuri ketina įrengti fizinį barjerą savo pasienyje su Baltarusija.

„Ši parama mums labai svarbi. Mūsų tikslas – įrengti fizinį barjerą kuo greičiau, tad šiuo metu būtina pasirūpinti nenutrūkstamu medžiagų tiekimu. Nors šiuo metu neteisėtos migracijos srautai sumažėjo, mums būtina įrengti apsauginį barjerą ir sustiprinti valstybės sienos apsaugą. Dėkojame Slovėnijai, kuri mums teikia pagalbą“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. Liepos mėnesio pabaigoje Slovėnija Lietuvai skyrė ir humanitarinę paramą.

Lietuva jau gavo 105 km koncertinos iš Estijos bei 24 kilometrus iš Ukrainos. Rugpjūčio mėnesio pradžioje pradėti šios koncertinos tiesimo darbai Druskininkų užkardoje.

Trečiadienį Čekijos Vyriausybė priėmė sprendimą Lietuvai skirti 13,5 mln. Čekijos kronų (apie 530 tūkst. eurų) paramą kovai su neteisėta migracija per išorinę Europos Sąjungos (ES) sieną. Čekija yra pirmoji šalis, kuri Lietuvai pasiūlė finansinę pagalbą ginantis nuo Baltarusijos režimo hibridinio išpuolio, kai pasitelkiami migrantai. Austrija padovanojo Lietuvai 50 modulinių namelių.

Spręsdama migrantų krizę, Lietuva susitarė su Lenkijos, Ukrainos, Jungtinių Amerikos Valstijų pareigūnais dėl technikos bei ekspertinės pagalbos.

Pagal ES civilinės saugos mechanizmą Lietuva sulaukė humanitarinės pagalbos – palapinių ir modulinių namelių, lovų, antklodžių, baldų, elektros generatorių, šildytuvų ir kitokios migrantams apgyvendinti reikalingos įrangos iš 16 šalių.