BDAR
gdpr

Vyriausybė priėmė sprendimus dėl renginių ir užsienio studentų atvykimo

Data

2020 08 19

Įvertinimas
0
amerikietiskos-atostogos-5f00b63b1d1d6.jpg

Šiandien Vyriausybė posėdžio metu nusprendė, kad nuo rugsėjo 1 d. atvirose ir uždarose erdvėse organizuojamuose renginiuose žiūrovų ir (ar) dalyvių skaičius nebus ribojamas, jei renginio organizatoriai užtikrins bilietų platinimą ir dalyvių registravimą elektroniniu būdu. Jei renginio organizatoriai to užtikrinti negalės, renginyje bus leidžiama dalyvauti ne daugiau kaip 300 dalyvių. 

Iki rugpjūčio 31 d. renginiai atvirose erdvėse galės būti organizuojami, kai renginyje dalyvauja ne daugiau nei 1 000 dalyvių. Uždarose erdvėse leidžiama renginius organizuoti, jei dalyvių skaičius bus ne didesnis nei 600. Į renginio dalyvių sąrašą atlikėjai, sportininkai, dalyvaujantys aukšto meistriškumo sporto varžybose, aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo specialistai, instruktoriai, teisėjai, antidopingo pareigūnai, organizatoriai ir aptarnaujantis personalas neįskaičiuojami. 

Taip pat Vyriausybės posėdyje nuspręsta leisti atvykti užsieniečiams į Lietuvos Respubliką studijų tikslais tik tuo atveju, jeigu aukštosios mokyklos ar kitos mokslo institucijos užtikrins valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytus reikalavimus dėl užsienio studentų izoliavimo ir tyrimų dėl Covid-19 ligos.

Posėdžio nutarta papildyti ir atvykstančių sportininkų kategorijos išdėstymą. Siekiant, kad varžybos būtų pilnavertės ir jose užtikrinamas profesionalaus meistriškumo lygis, į Lietuvos Respubliką bus leidžiama atvykti ir varžybų teisėjams ar kitam varžybų privalomam personalui švietimo, mokslo ir sporto ministro leidimu. 

Šis Vyriausybės nutarimas įsigalioja nuo rugpjūčio 20 d.