>
2022-08-31

Vyriausybė pritarė A. Paulausko kandidatūrai į Interpolo viceprezidento pareigas

Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlymui teikti Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojo Arūno Paulausko kandidatūrą į Tarptautinės kriminalinės policijos organizaciją (Interpolą). Tai yra pirmas kartas kada Lietuvos atstovas kandidatuoja į Vykdomojo komiteto nario viceprezidento Europai pareigas.

„Mums yra labai svarbu turėti Lietuvos atstovus. Mes tikrai padarysime viską, kad kandidatas gerai pasirodytų. Kad Interpolas nebūtų naudojamas politiniais tikslais yra labai svarbu, ir mūsų kandidatas tai padarys“, – Vyriausybės posėdyje sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Interpolo šalys narės pakviestos iki 2022 m. rugsėjo 3 d. teikti kandidatūras į Vykdomojo komiteto nario vicepirmininko Europai pareigas. Šiuo metu Vykdomojo komiteto viceprezidentės Europai kadenciją baigia Čekijos Respublikos atstovė. Rinkimai į Vykdomojo komiteto nario vicepirmininko Europai pareigas vyks Interpolo Generalinės asamblėjos 90-osios sesijos metu 2022 m. spalio mėnesį. Naujai išrinkti pareigūnai skiriami 2022-2025 metų kadencijai.

Vykdomojo komiteto viceprezidentas Europai privalo tris kartus per metus dalyvauti Vykdomojo komiteto susirinkimuose Lione, Prancūzijoje. Viceprezidentai pirmininkauja atitinkamoms regioninėms konferencijoms, kurios paprastai rengiamos kiekvienais metais ar kas dvejus metus. Arūnas Paulauskas ir toliau vykdytų savo policijos generalinio komisaro pavaduotojo pareigas.

Interpolas – didžiausia tarptautinė policijos organizacija pasaulyje, jungianti 195 valstybes nares, kurių kiekvienoje veikia nacionalinis Interpolo biuras.

Pagrindinis Interpolo vaidmuo yra teikti pagalbą valstybių narių teisėsaugos institucijoms tiriant ir užkardant nusikalstamas veikas, palaikyti ir gerinti nacionalinių ir tarptautinių tyrimų vykdymą kovojant su tarptautiniu nusikalstamumu.