Vyriausybė pritarė VRM pateiktoms su „Brexit“ susijusių įstatymų pataisoms

Data

2019 03 06

Įvertinimas
0
eu-1473958_1280.png

Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) įstatymų pakeitimų projektams, susijusiems su galimu Jungtinės Karalystės išstojimu iš Europos Sąjungos (ES).

Įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pakeitimais pirmiausiai siekiama reglamentuoti Lietuvoje gyvenančių Jungtinės Karalystės piliečių ir jų šeimos narių, kurių šiuo metu skaičiuojama iki 400, teisinę padėtį bei sudaryti jiems kuo palankesnes sąlygas likti gyventi ir dirbti Lietuvoje. Šių asmenų teisiniam statusui pasikeisti, Jungtinei Karalystei palikus ES be susitarimo, numatytas pereinamasis laikotarpis – 9 mėnesiai.

„Jungtinės Karalystės piliečiai, kurie ir toliau ketina gyventi Lietuvoje, per 9 mėnesius turės kreiptis į Migracijos departamentą dėl leidimo gyventi Lietuvoje išdavimo. Šiems Jungtinės Karalystės piliečiams bei jų šeimos nariams leidimai laikinai ar nuolat gyventi mūsų valstybėje bus išduodami palankiausiomis sąlygomis – be jokių papildomų reikalavimų ar rinkliavų“, – sako vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Jau turintiems teisę nuolat gyventi Lietuvoje Jungtinės Karalystės piliečiams leidimai bus išduodami netaikant valstybinės kalbos egzamino ar LR Konstitucijos pagrindų egzamino. Valstybės rinkliava už prašymo nagrinėjimą ir leidimo gyventi Lietuvoje įforminimą nebus imama. Iki 2020 metų sausio 1 d. Jungtinės Karalystės piliečių turimi dokumentai turi būti pakeisti į leidimus gyventi.

Artėjant šių metų kovo 29 d., kuomet, numatoma, Jungtinė Karalystė paliks ES, su Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES susijusius klausimus kiekviena ES valstybė narė sprendžia savarankiškai.

Tačiau visos ES valstybės narės raginamos imtis priemonių tam, kad Jungtinės Karalystės piliečiai be pertrūkio būtų laikomi tos valstybės narės, kurioje gyvena ir dirba, teisėtais gyventojais. Atsižvelgiant į šias Europos Komisijos rekomendacijas bei žinant tai, kad nemažai Lietuvos piliečių gyvena Jungtinėje Karalystėje, Lietuva siekia kuo palankesnių abipusių valstybių santykių.

Vyriausybės patvirtintiems įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pakeitimams ir kitiems teisės aktų projektams, susijusiems su „Brexit“, dar turės pritarti Seimas pavasario sesijoje.