Tartasi dėl aktyvesnio ir saugesnio sraigtasparnių panaudojimo teikiant medicininę pagalbą

Data

2017 03 15

Įvertinimas
0
0204-donoras-1.jpg

Šiandien vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga ir Seimo nare Asta Kubiliene aptarė galimybes plėtoti infrastruktūrą, leidžiančią aktyviau ir saugiau panaudoti sraigtasparnius sudėtingų, sunkios būklės ligonių ir transplantacijai reikalingų organų gabenimui.

Vidaus reikalų ministras E. Misiūnas susitikimo metu pažymėjo, kad išsprendus techninius ir finansavimo klausimus pasieniečių sraigtasparniai galėtų aktyviau dalyvauti teikiant medicininę pagalbą.

„Svarbu pastebėti, kad pasieniečių sraigtasparniai dabar leidžiasi tam nepritaikytose vietose. Taip rizikuojama ir įgulos, ir aplinkinių saugumu. Išsprendus šį klausimą, taip pat finansavimo klausimus, pasieniečiai tikrai galėtų aktyviau dalyvauti teikiant pagalbą sunkiems ligoniams. Donorų organai jau ir dabar esant reikalui gabenami sraigtasparniais“, – tikina E. Misiūnas.

Pasak sveikatos apsaugos ministro A. Verygos, sraigtasparnių svarba gelbstint gyvybes – neabejotina, tačiau turi būti sukurta saugi infrastruktūra. Todėl būtina sudaryti sąlygas, kad šalia didžiųjų ligoninių atsirastų  sraigtasparnių nusileidimo aikštelės.

„Tai ypač svarbu, nes tokių situacijų, kai, gelbstint gyvybę, svarbi kiekviena sekundė, pasitaiko nemažai. Juo labiau, kad sraigtasparniai būtini ne tik gabenant sudėtingų, sunkios būklės ligonius, bet ir transplantacijai reikalingus organus. Tai valstybės svarbos reikalas, todėl negalime palikti sprendimų paieškos tik ligoninėms, būtinas ir valstybės indėlis“, – sako ministras A. Veryga.

Ministro teigimu, turtingos šalys gali sau leisti ne tik įrengti sraigtasparnių nusileidimo aikšteles prie daugumos ligoninių, bet ir įsigyti tik sveikatos sistemoje naudojamus sraigtasparnius. Lietuvos sveikatos sistemai būtų tikslinga glaudžiau kooperuotis, tai iki šiol sėkmingai daroma.