BDAR
gdpr

Dažniausiai užduodami klausimai

Ar legalu Lietuvoje važinėti automobiliu, kuris kompanijos vardu buvo registruotas Estijoje, Latvijoje ar tarkime, Rusijoje? Ar tokiu atveju yra reikalingi kokie nors papildomi dokumentai, ar yra apribojimai?

Europos Sąjungos (ES) šalyse pagal ES Steigimo sutartį yra draudžiami laisvo asmenų, prekių ir paslaugų ribojimai. Todėl pagal ES Teisingumo teismo išaiškinimą, ES šalys narės negali drausti ES šalių piliečiams registruoti savo ar savo įmonės vardu automobilius, jei jie dirba tose šalyse ar jose yra įsteigtos jų įmonės ar įmonių filialai.

Be to, pagal Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 27 straipsnio 1 dalies nuostatas reikalavimas registruoti transporto priemonę, priekabą Lietuvos Respublikoje netaikomas su Europos ekonominės erdvės šalyje registruota motorine transporto priemone į Lietuvą atvykusiems asmenims. Tai reiškia, jei asmuo ir yra Lietuvos pilietis, bet gyvena kitoje ES šalyje (ten deklaravęs gyvenamąją vietą), jis kitoje šalyje registruotu automobiliu gali važinėti Lietuvoje neribotai.

Pagal Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 27 straipsnio 1 dalies nuostatas reikalavimas įregistruoti motorinę transporto priemonę, priekabą Lietuvos Respublikoje taip pat netaikomas laikinai (iki 90 dienų per metus) su užsienio valstybėje, kuri nėra Europos Sąjungos valstybė narė ir nėra Europos laisvosios prekybos asociacijos šalis, įregistruota motorine transporto priemone, priekaba į Lietuvos Respubliką atvykusiems asmenims. Ši nuostata reiškia, kad su ne Europos Sąjungos valstybėje narėje registruota motorine transporto priemone, priekaba iki 90 dienų per metus Lietuvoje gali važinėti tik ne Lietuvos Respublikos gyventojai (asmenys deklaravę gyvenamąją vietą trečiojoje šalyje).

Šiuos dalykus kelyje kontroliuoja policija, vykdydama eismo kontrolę.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-02-17