BDAR
gdpr

Nauji priimamieji, buvę pareigūnai

Nauji priimamieji (pretenduojantys į tarnybą, pageidaujantys mokytis vidaus reikalų profesinio mokymo įstaigoje), buvę pareigūnai, atvykstantys į CMEK, turi pateikti šiuos medicininius dokumentus ir tyrimus:

 

1. Siuntimą į SME (siuntimus ekspertizei išduoda asmenį į CMEK siunčianti personalo tarnyba).

Pastaba. Siuntimas naujai priimamam, buvusiam pareigūnui galioja 90 kalendorinių dienų.

2. Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą su veido atvaizdu ir asmens kodu.

3. Dokumentą, patvirtinantį asmens karo prievolės atlikimą (neprivalomas).

4. Paskutinių 10 metų laikotarpio arba laikotarpio nuo paskutinės atliktos ekspertizės asmens sveikatos istorijos sunumeruotą ir patvirtintą kopiją iš pasirinktos asmens sveikatos priežiūros įstaigos.

Pastaba. Jeigu Jums buvo atlikta operacijų ar turėjote traumų, su savimi turėkite apie tai liudijančių dokumentų kopijas. Jei buvote siųstas konsultuotis pas aukštesnio lygio gydytojus specialistus, su savimi turėkite gydytojų specialistų atsakymų kopijas.

5. Kompensuojamų vaistų pasą (jeigu toks yra išduotas).

6. Psichikos sveikatos centro išduotą pažymą (forma Nr. 046/a), kad dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų asmuo nėra jame įregistruotas arba medicinos dokumentų išrašą / siuntimą (forma Nr. 027/a) apie gautas psichikos asmens sveikatos priežiūros paslaugas (pažymos išduodamos Jūsų pasirinktą asmens sveikatos priežiūros įstaigą aptarnaujančiame psichikos sveikatos centre).

 

Laboratorinius ir funkcinės diagnostikos tyrimus:

7. Kraujo tyrimą hematologiniu analizatoriumi (eritrocitai, hemoglobinas, leukocitai, trombocitai).

8. Šlapimo tyrimą analizatoriumi.

9. Biocheminius kraujo tyrimus:

  • gliukozės kiekį kraujyje,
  • eritrocitų nusėdimo greičio tyrimą (ENG),
  • alanininę transaminazę (GPT/ALT),
  • asparagininę transaminazę (GOT/AST), bendrą bilirubiną (BIL-T).

10. Imunologinį tyrimą ŽIV infekcijai, sifiliui (RPR).

11. Dvylikos standartinių derivacijų elektrokardiogramą ramybėje.

12. Krūtinės ląstos apžvalginę rentgenogramą.

13. Tepinėlį iš gimdos kaklelio bei šlaplės dėl gonorėjos.

14. Bendrojo cholesterolio kraujyje tyrimą (asmenims nuo 40 m. ir esant lėtinių neinfekcinių ligų rizikos veiksnių).

15. Kitų asmens sveikatos priežiūros įstaigų, kuriose buvo gydomi dėl tuberkuliozės, odos problemų, lytiškai plintančių ligų, išduotų dokumentų išrašus (forma Nr. 027/a), jeigu sirgta šiomis ligomis.

 

Taip pat jeigu turite galimybę ir to reikalaujama pagal siuntime nurodyta Sąvado skiltį, prieš atvykstant į CMEK, prašome pasidaryti šiuos tyrimus pasirinktoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje:

1. Veloergometriją (tyrimas atliekamas: naujai priimamiems į vidaus tarnybą, kuriems taikoma Sąvado I skiltis; kurie į vidaus tarnybą priimami eiti pareigas, susijusias su darbais aukštyje, orlaivių, laivų valdymu, mokymu nardyti ir nardymu vidutiniame ir dideliame gylyje, gaisrų gesinimu, ekstremalių įvykių padarinių likvidavimu, žmonių, turto gelbėjimo darbų atlikimu kvėpuoti kenksmingoje aplinkoje su autonominiu atvirojo kvėpavimo suslėgtojo oro aparatu; pageidaujantiems mokytis vidaus reikalų profesinio mokymo įstaigose, kuriems taikoma Sąvado I–II skiltis; tiriamiesiems (vyresniems nei 40 m.).

2. Spirometriją (tyrimas atliekamas: naujai priimamiesiems į vidaus tarnybą, siunčiamiems iš Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento ir jam pavaldžių įstaigų, kuriems taikoma Sąvado I arba II skiltis; naujiems priimamiesiems į vidaus tarnybą, kurių pareigos susijusios su nardymu).

3. Vestibulometriją (tyrimas skiriamas: tiriamiesiems, kuriems taikoma Sąvado I arba II skiltis, jei jų darbas reikalauja ypatingų vestibulinio aparato savybių (ugniagesiams gelbėtojams, dirbantiems aukštyje, laivuose ir kt.).

4. Audiometriją (tyrimas atliekamas: tiriamiesiems, kurių darbas susijęs su elektroakustinėmis priemonėmis, jų tarnybos aplinkos triukšmu, nardymu, lakūnams, dirbantiems laivuose; ir tiriamiesiems, sirgusiems ausų ligomis).

 

Pastaba. Vertinami ne seniau kaip prieš 90 kalendorinių dienų iki ekspertizės pirmos dienos atlikti laboratoriniai ir funkcinės diagnostikos tyrimai ir ne seniau kaip prieš 1 (vienus) metus atlikta krūtinės ląstos apžvalginė rentgenograma.

Laboratoriniai tyrimai nelegaliam narkotikų, kitų psichoaktyvių medžiagų vartojimui nustatyti tiriamajam atliekami atvykus į CMEK.

Gydytojas ekspertas gali paskirti kitus papildomus laboratorinius ir / ar funkcinės diagnostikos tyrimus tais atvejais, kai be nurodytų rezultatų įvertinimo negali priimti ekspertinio spendimo.

Tiriamajam nepristačius išvardytų tyrimų, jie gali būti atlikti Medicinos centre (tyrimai mokami, išskyrus pareigūnams).

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-04-14