BDAR
gdpr

A. Bilotaitė: esu dėkinga Kapčiamiesčio bendruomenei už susitelkimą

Data

2021 11 26

Įvertinimas
1
image00007.jpeg

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė susitiko su Kapčiamiesčio bendruomene ir aptarė labiausiai rūpimus klausimus, susijusius su nepaprastąja padėtimi. Gyventojai teigė, kad palaiko nepaprastosios padėties įvedimą, nes tai padeda pareigūnams greičiau reaguoti ir užkardyti neteisėtą migraciją.

„Noriu pradėti nuo padėkos bendruomenei, nes atlaikėte pirmąjį neteisėtos migracijos bangos smūgį, pirmieji prisiėmėte atsakomybę. Esame viena Lietuva – ir stipri Lietuva! – todėl galime atremti iššūkius. Tikrai nebuvo paprasta pirmosiomis dienomis, turėjome greitai reaguoti ir susitelkę priimti ryžtingus sprendimus. Be to, mūsų prioritetas ir tai, kad gyventojams būtų užtikrintas saugumas“, – susitikime kalbėjo vidaus reikalų ministrė.

Susitikime aptarti labiausiai rūpimi klausimai – tai infrastruktūros gerinimas, kelių sutvarkymas. Taip pat būtina užtikrinti kokybišką ryšį, kad prireikus gyventojai galėtų laiku sulaukti pagalbos.

„Nuoširdžiai dėkoju ministrei ir pasienio pareigūnams už tai, kad vertina mūsų rajono, o ypač Kapčiamiesčio bendruomenės pilietiškumą, nes vietos gyventojai ištiesė pagalbos ranką valstybei, kai to labiausiai reikėjo. Bendruomenės pagrindinis lūkestis – būti saugiai“, – kalbėjo Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė. Anot jos, miestelio prieigose trūksta gerų kelių ir apšvietimo.

Kapčiamiestyje laikinai buvo apgyvendinta apie 90 migrantų, pirmieji buvo perkelti liepos mėn. pradžioje.