BDAR
gdpr

Agnė Bilotaitė susitiko su naujai paskirtu Estijos vidaus reikalų ministru Lauri Läänemets

Data

2022 08 02

Įvertinimas
0
EE susitikimas.PNG

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė nuotoliniu būdu su naujuoju Estijos vidaus reikalų ministru Lauri Läänemets aptarė Rusijos vykdoma karinę agresiją Ukrainoje, Lukašenkos režimo organizuojamos hibridinės atakos ir Kaliningrado tranzito saugumo užtikrinimo klausimus.

„Nesibaigiančios geopolitinės grėsmės - karas Ukrainoje, Baltarusijos vykdoma migrantų instrumentalizacija - reikalauja glaudesnio bendradarbiavimo visais lygmenimis. Džiaugiuosi galėdama Jus pasveikinti tapus Estijos vidaus reikalu ministru bei aptarti mūsų regionui svarbius klausimus“, – teigia ministrė A. Bilotaitė.

Anot Agnės Bilotaitės, Lietuva aktyviai padeda Rusijos Federacijos agresiją patiriančiai Ukrainai: ne tik siunčia reikalingą humanitarinę pagalbą, bet ir padeda tirti karo nusikaltimus bei prisideda vykdant išminavimo darbus. Estijos vidaus reikalų ministras pritarė, jog pagalba Ukrainai šiuo metu yra vienas svarbiausių uždavinių. 

Susitikime aptarta saugumo situacija regione. Lietuvai aktualų Kaliningrado tranzito schemos saugumo klausimą ministrė kėlė neeilinėje ES vidaus reikalų ministrų taryboje, taip pat kreipėsi į Europos Komisiją dėl papildomo finansavimo.

„Labai rimtai žiūrime į atsakomybę užtikrinti, kad per Kaliningrado tranzito schemą į Lietuvą ir Europos Sąjungą neateitų „nekviesti svečiai“, – teigia ministrė.

Anot ministrės, įvairūs klausimai tarptautinėje erdvėje įgyja didesnį svorį, kai Baltijos šalys į Europos Sąjungos institucijas kreipiasi kartu. 

Ministrai diskutavo apie situaciją prie ES išorės sienos su Baltarusija. Lietuvoje matomas pastaruoju metu išaugęs bandymų neteisėtai kirsti valstybės sieną skaičius. Šiais metais pasieniečiai užkirto kelią į Lietuvą neteisėtai bandžiusiems patekti apie 3000 migrantų.

Aptartos ir fizinio barjero statybos – Lietuvoje jau nutiesta apie 353 km koncertinos ir 502 km tvoros. Estijos vidaus reikalų ministras teigia, jog fizinio barjero statybos yra vienas pagrindinių jo prioritetų.