BDAR

Anykščių rajone kilus gaisrui - tragiška keturių žmonių žūtis

Data

2021 04 14

Įvertinimas
1
IMG20210414053911.jpg

Balandžio  14-osios naktį, 01.49 val., buvo gautas pranešimas apie gaisrą gyvenamajame name Anykščių rajone, Kavarsko seniūnijoje, Budrių kaime. Atvykus ugniagesiams, dviejų aukštų gyvenamasis namas degė atvira liepsna. Iki atvykstant gelbėtojams, du gyventojai jau buvo iššokę pro antrojo aukšto langus, dar vienas išėjęs iš pirmojo aukšto. Apmalšinę liepsnas gaisravietėje ugniagesiai rado 3 vaikų ir moters kūnus.

"Reiškiu gilią užuojautą žuvusiųjų artimiesiems ir raginu visus namuose įsirengti dūmų detektorius, kurie kilus gaisrui iš karto perspėja apie pavojų ir tai gali išgelbėti jūsų gyvybes," – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Nors karantino reikalavimai smarkiai apribojo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) specialistų galimybes tęsti prevencinį darbą – konsultuoti gyventojus, priminti apie dūmų detektorių svarbą, akivaizdu, kad ir nemokamai dalinami dūmų detektoriai negali užtikrinti, kad jais būtų naudojamasi. Gyventojai laiku nepakeičia elementų, išmontuoja detektorius, nes juos aktyvuoja rūkstančios senos krosnys, arba žmonės tiesiog nori rūkyti namuose.

PAGD primena, kad norint apsisaugoti nuo žūties gaisre, būtina namuose įsirengti dūmų detektorių, kuris garsiniu signalu įspėtų apie įsiplieskusią ugnį. Deja, ugniagesių gelbėtojų duomenimis, būstuose dūmų detektorių iki šiol nėra įsirengę apie 38 proc. gyventojų.

Pagrindinės žūčių gaisruose priežastys – krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimai bei gedimai, neatsargus rūkymas, neatsargus žmogaus elgesys su ugnimi, elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimai, pašalinis ugnies šaltinis ir kt.