BDAR
gdpr

„Auksinėse krivūlėse“ – apdovanojimas Alytaus m. savivaldybei už ekstremalių situacijų suvaldymą

Data

2022 10 07

Įvertinimas
0
DST_0762.JPG

Artėjant Vietos savivaldos dienai Vilniuje įvyko septynioliktoji apdovanojimų ceremonija „Auksinės krivūlės“, kurios  metu įvertintos labiausiai įvairiose srityse nusipelniusios šalies savivaldybės. Vidaus reikalų ministerija apdovanojo Alytaus miesto savivaldybę nominacijoje  „Už ekstremalių situacijų suvaldymą“.

„Vietos savivaldos diena neatskiriama nuo pagarbos ir dėmesio tiems, kurie kiekvieną dieną gyvena savo krašto žmonių rūpesčiais. Lietuvai susidūrus su krizinėmis situacijomis, būtent savivaldos įrodė, kad jos geba suteikti pagalbą ir valstybei. Prisiminkime 2021 metų vasaros neteisėtos migracijos krizę, kurios metu Alytaus miesto savivaldybė viena iš pirmųjų atsakė į ministerijos prašymą. Alytaus savivaldybė suteikė skubią pagalbą karo pabėgėliams iš Ukrainos. Būtent Alytuje įsteigtas pirmasis ukrainiečių registracijos centras Lietuvoje. Tokios pastangos veikti ekstremalių situacijų akistatoje parodo stiprios vietos savivaldos naudą žmonėms ir valstybei“, – teigė vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius. 

Alytaus miesto savivaldybė, būdama net ne pasienio savivaldybe ir nejausdama tiesioginio neteisėtų migrantų antplūdžio, viena iš pirmųjų šalies savivaldybių atsiliepė į Vidaus reikalų ministerijos prašymą įsivertinti miesto galimybes priimti neteisėtus migrantus.

Savivaldybė sugebėjo apgyvendinti migrantus, užtikrino jiems pirmo būtinumo gyvenimo sąlygas, rūpinosi jų maitinimu ir izoliacija. Taip pat savivaldybės iniciatyva Alytuje buvo įrengtas pirmasis ukrainiečių registracijos centras, kuriame buvo teikiamos ne tik paslaugos, susijusios su migracijos procedūromis, tačiau pasirūpinta ir laikinu apgyvendinimu, maitinimu, organizuoti užsiėmimai vaikams.

Vidaus reikalų ministerija apdovanojimui „už ekstremalių situacijų suvaldymą“ nominavo ir Vilniaus savivaldybę. Jos teritorijoje (Naujininkuose) įkurtas užsieniečių registracijos centras.

„Auksinės krivūlės“ – tai svarbiausi metų apdovanojimai. Jų metu 14 šalies ministerijų, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje bei Lietuvos verslo konfederacija įvertina konkrečiose srityse nusipelniusias savivaldybes.