BDAR

ES Tarybai pirmininkaujančios šalies Portugalijos surengtoje konferencijoje – apie migracijos srautų valdymą

Data

2021 05 11

Įvertinimas
2
184884275_291042839166581_6505454185498979547_n.jpg

Šiandien vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Tarybai pirmininkaujančios Portugalijos organizuotoje konferencijoje „Migracijos srautų valdymas“.

Konferencijoje ES valstybių narių, Afrikos valstybių, Europos Komisijos, ES agentūrų bei tarptautinių organizacijų atstovai diskutavo dėl ES partnerystės su trečiosiomis šalimis svarbos migracijos valdymui. Diskusija apėmė įvairius migracijos politikos elementus, be to, buvo susitelkta ne tik į neteisėtos migracijos prevenciją, bet ir teisėtų kelių į ES kūrimą, nes tai yra kaip atsvara ir kaip svarbus partnerystės su trečiosiomis šalimis aspektas.

Vidaus reikalų viceministras A. Abramavičius pabrėžė sisteminio bei visa apimančio požiūrio į migracijos valdymą svarbą ir pažymėjo, kad teisėtų migracijos į ES kelių vystymas yra neatskiriama šio sisteminio požiūrio dalis.

Konferencijos metu viceministras taip pat pristatė Lietuvos bandomąjį projektą „Skaitmeniniai tyrinėtojai“ (angl. Digital Explorers). Lietuva yra viena iš šešių ES valstybių narių, kurios ėmėsi lyderystės įgyvendinant Europos Komisijos iniciatyvą dėl legalios migracijos projektų su Afrikos valstybėmis.

Projektas „Skaitmeniniai tyrinėtojai“ pradėtas 2019 metais. Penkiolika informacinių technologijų specialistų iš Nigerijos atvyko vieniems metams dirbti, mokytis ir įgyti patirties septyniose Lietuvos įmonėse. Šie specialistai buvo atrinkti iš daugiau nei 1 400 kandidatų. Pirmasis projekto įgyvendinimo etapas baigtas. Netrukus bus pradėtas antrasis etapas – vienuolika moterų, duomenų analizės specialisčių, iš Nigerijos atvyks į septynias Lietuvos įmones stažuotis šešis mėnesius.

„Įgyvendinant projektą įgyta vertinga patirtis galėtų padėti vystant Europos Komisijos inicijuojamą Talentų partnerysčių koncepciją. Lietuva teigiamai vertina galimybę ir ateityje dalyvauti panašiuose projektuose, skirtuose pritraukti aukštos kvalifikacijos darbo jėgą. Pasisakome už tai, kad Talentų partnerysčių koncepcijos įgyvendinimas būtų lankstus ir geografiškai subalansuotas, kad deramas dėmesys būtų skiriamas ir Rytų partnerystės šalims“, – teigė viceministras.

Informacija apie projektą „Skaitmeniniai tyrinėtojai“ skelbiama projekto tinklalapyje (www.digitalexplorers.eu) bei socialiniuose tinkluose.