BDAR
gdpr

„Frontex“: Lietuva pirmauja pagal savanoriškų migrantų grąžinimų skaičių

Data

2022 03 17

Įvertinimas
0
KROP4351.jpg

Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros „Frontex“ duomenimis, Lietuva sėkmingai vykdo neteisėtai valstybės sieną kirtusių ir prieglobsčio Lietuvoje negavusių užsieniečių savanorišką grąžinimą į kilmės šalis. 

„Frontex“ atstovai teigia, jog 2022 m. Lietuva, lyginant su kitomis ES valstybėmis narėmis, pasiekė didžiausią savanoriškai grįžtančių neteisėtų migrantų skaičių – jai tenka 31 proc. visų savanoriškų grąžinimų šiais metais.

„Nuo pat neteisėtos migracijos krizės pradžios dėjome daug pastangų skatindami užsieničius savo noru grįžti į kilmės šalis ir dabar matome rezultatus. Neteisėtų migrantų išlaikymas yra didelė našta valstybei, tad kol neturime kitų teisinių priemonių išsiųsti migrantus į jų kilmės šalis ir toliau dirbsime šia linkme“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Prieglobsčio Lietuvoje negavusiems ir savo noru į kilmės šalį sutinkantiems grįžti neteisėtiems migrantams šiuo metu taikoma vienkartinė 1 000 eurų išmoka. Ši parama galioja iki gegužės 21 d.

Iš viso nuo neteisėtos migracijos krizės pradžios savo noru į kilmės šalis jau grąžinti 983 užsieniečiai, 510 iš jų – 2022 metais. Didžiausią sugrąžintų į kilmės šalį neteisėtų migrantų dalį (84.4%) sudaro Irako piliečiai.

Šiuo metu penkiuose užsieniečių registracijos centruose gyvena 2 797 migrantai, neteisėtai kirtę Lietuvos Respublikos valstybės sieną.