BDAR
gdpr

Į „Sienų valdymo konferenciją“ Vilniuje atvyksta EK komisarė Y. Johansson

Data

2022 01 20

Įvertinimas
0
20211209_091553.jpg

Europos Komisijos (EK) vidaus reikalų komisarė Ylva Johansson atvyksta į „Sienų valdymo konferenciją“ Vilniuje. Rytoj komisarė atidarys vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės  kartu su Lenkijos, Austrijos ir Graikijos ministrais organizuojamą konferenciją, kurioje laukiama 29 šalių delegacijų. Joje dalyvaus 15 ES ir Šengeno šalių vidaus reikalų ir migracijos ministrų, įskaitant ir ES Tarybai pirmininkaujančią Prancūziją, taip pat „Frontex“ vadovas Fabrice Leggeri, „Europol“, ES prieglobsčio agentūros ir ES pagrindinių teisių agentūros atstovai. Komisarė Y. Johansson taip pat dalyvaus dvišaliuose susitikimuose su premjere I. Šimonyte ir vidaus reikalų ministre A. Bilotaite.

„Mūsų organizuojama konferencija suburs daugumą ES ir Šengeno zonos šalių atvirai diskusijai. Toks aktyvus dalyvavimas rodo, kad ne tik šalims, tiesiogiai susidūrusioms su neteisėtos migracijos krize, bet ir visai Europai efektyvesnė išorinės ES sienos apsauga yra itin aktualus klausimas“, – teigia ministrė A. Bilotaitė.

Pasak ministrės, konferencijoje dalyvaujant EK vidaus reikalų komisarei ir ES ministrams, bus galima diskutuoti ir ieškoti sprendimų aukščiausiame politiniame lygmenyje. Konferencijoje bus aptariama ES politika sienų apsaugos ir migracijos srityse ir ieškoma būdų, kaip tobulinti ES atsaką į potencialias hibridines atakas ir kitus kylančius iššūkius. Konferencijos dalyviai diskutuos, kokios priemonės padėtų efektyviai valdyti neteisėtos migracijos krizes dabar ir ateityje, ir kaip geriausiai apsaugoti ES išorės sieną, kartu sprendžiant neteisėtos migracijos, antrinės migracijos, kontrabandos ir prekybos žmonėmis problemas. Po konferencijos numatomas bendras dalyvavusių šalių pareiškimas, apibendrinantis konferencijos diskusijų rezultatus.

Komisarė Y. Johansson ne kartą išreiškė palaikymą Lietuvai migracijos krizės metu. Europos Komisija jau pateikė teisėkūrinius pasiūlymus dėl Šengeno sienų kodekso keitimo, laikinųjų priemonių taikymo Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos atžvilgiu ir neteisėtame žmonių gabenime dalyvaujančių transporto vežėjų sankcionavimo. Šie pasiūlymai bus nagrinėjami ES Taryboje ir Parlamente.