BDAR
gdpr

Irako diplomatai padeda neteisėtiems migrantams grįžti namo

Data

2021 11 22

Įvertinimas
0
ruklos-pabegeliu-centre-61408403383de.jpg

Iš Lietuvos savo noru jau išvyko arba buvo išsiųstas 321 neteisėtai į Lietuvą per Baltarusiją atvykęs migrantas. Praėjusią savaitę Lietuvoje lankėsi Irako ambasados delegacija – sekretoriai Ahmedas Ghanimas Abduljabbaras, Ali Jawadas Kasimas Alshami ir Sherzadas Ahmedas Mohammedas. Per savaitę Irako diplomatai padėjo sutvarkyti dar 88 migrantams grįžti į tėvynę reikalingus kelionės dokumentus ir formalumus. Dalis jų, 30, jau išvyko penktadienį ir šeštadienį į Iraką, likę turėtų išvykti per dvi savaites. Be to, šios dienos duomenimis, dar 77 asmenys nori grįžti į savo kilmės šalis savo noru.

Irako diplomatai apsilankė trijose migrantų apgyvendinimo vietose: Kybartuose, Pabradėje ir Medininkuose. Į susitikimus taip pat atvyko keli migrantai iš Ruklos ir Naujininkų centrų.

„Bendradarbiaujame su Irako pareigūnais Varšuvoje dėl jų piliečių grąžinimo į kilmės šalį. Jeigu Irako piliečiai pareiškia norą grįžti, jiems išduodami kelionės dokumentai. Šie žmonės tapo nedemokratinio Baltarusijos režimo apgaulės aukomis ir jiems turi būti suteikta pagalba. Kartu siekiame, kad neteisėtos migracijos kelias per Lietuvą būtų pamirštas“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Migracijos specialistai nuolat informuoja migrantus apie galimybę grįžti į savo kilmės šalį ir apie nagrinėjamų prieglobsčio prašymų procedūrų eigą.

Lietuva yra patvirtinusi savanoriško grįžimo tvarką. Pagal ją pareiškusiems norą savanoriškai grįžti į savo šalį neteisėtiems migrantams Migracijos departamentas gali teikti finansinę paramą, jeigu jie pateikia tokį prašymą ir bendradarbiauja su institucijomis. Sugrįžti norintiems migrantams nuperkami bilietai, taip pat išmokama 300 eurų kelionpinigių.

Šiuo metu iš 3 161 gautų prieglobsčio prašymų išnagrinėti 2 835 prašymai.