BDAR
gdpr

Įvyko pirmasis SVVP ir VSF 2021–2027 m. programų stebėsenos komiteto posėdis 

Data

2022 11 24

Įvertinimas
1
DSC_8601.JPG

Š. m. lapkričio 23 d. įvyko Sienų valdymo ir vizų politikos finansinės paramos priemonės, įtrauktos į integruoto sienų valdymo fondą ir Vidaus saugumo fondo 2021–2027 m. programų Stebėsenos komiteto I-asis posėdis.

Posėdžio metu pristatytas Europos Komisijos Lietuvai suteiktas finansavimas vidaus reikalų sričiai 2021–2027 m. laikotarpiu, patvirtinti Sienų valdymo ir vizų politikos finansinės paramos priemonės, įtrauktos į integruoto sienų valdymo fondą ir Vidaus saugumo fondo programų veiksmų įgyvendinimo planai, projektų atrankos metodika ir kriterijai.

Posėdyje dalyvavo Europos Komisijos, Vidaus reikalų ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Policijos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Užsienio reikalų ministerijos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, Viešojo saugumo tarnybos, Muitinės departamento, Centrinės projektų valdymo agentūros ir kitų institucijų atstovai.

Vidaus reikalų viceministras ir Stebėsenos komiteto posėdžio pirmininkas Arnoldas Abramavičius pasidžiaugė, kad Vidaus reikalų ministerija – vidaus reikalų sričiai skirtų programų vadovaujančioji institucija – kartu su partneriais nuveikė didžiulį darbą, kad strateginiai prioritetiniai valstybės projektai, skirti sienos stebėjimo sistemų diegimui ir policijos bendradarbiavimui, galėtų startuoti šiais metais. Nors vidaus reikalų sričiai skirtos 2021–2027 m. programos patvirtintos Europos Komisijos tik spalio ir lapkričio mėnesiais, Lietuva bus viena pirmaujančių Europos Sąjungos valstybių narių vertinant investicijų spartą ir lėšų deklaravimą Europos Komisijai.