BDAR
gdpr

Keičiama žurnalistams darbo tvarka pasienio ruože

Data

2021 11 18

Įvertinimas
0
received_304617821160972.jpeg

Koreguojama Lietuvos bei užsienio žiniasklaidos naujienų tarnybų ir agentūrų darbo tvarka Nepaprastosios padėties (NP) metu Lietuvos-Baltarusijos pasienio ruože. Nauja darbo tvarka žurnalistams įsigalios rytoj, lapkričio 19 d. Teisės aktų duomenų bazėje paskelbus dabar galiojančios tvarkos pakeitimus žiniasklaidos atstovai galės prieiti iki sienos su Baltarusija iki 100 metrų atstumu ir fiksuoti įvykius bei operatyviai teikti informaciją.

Pasak vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, hibridiniame kare, su kuriuo susidūrėme, pirmuoju valstybės skydu tapo pasieniečiai, tačiau šiame Baltarusijos režimo surežisuotame kare turime atremti ne tik fizines, bet ir informacines atakas. Ginantis nuo šių išpuolių labai reikalingos žiniasklaidos pajėgos ir pagalba.

„Koreguojame žurnalistų darbo tvarką Nepaprastosios padėties metu, kad šalies ir pasaulio visuomenė turėtų kuo operatyvesnę ir objektyvesnę informaciją apie Baltarusijos režimo vykdomą hibridinę agresiją, kai gyvi žmonės naudojami kaip ginklai. Tikiu, kad bendradarbiaudami kartu apginsime savo valstybę“, – pabrėžė ministrė A. Bilotaitė.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos vado (VSAT) įsakymu pakeistoje žurnalistų darbo tvarkoje vietoje 1 km apribojimo nustatyta minimali 100 metrų riba nuo valstybės sienos linijos, į kurią patekimas bus ribojamas, tačiau priartėjimas tokiu atstumu žiniasklaidos atstovams nesudarys jokių kliūčių dirbti ir matyti prie pat sienos su Baltarusija vykstančius įvykius. Į šią ribą patenka pėdsakų juosta ir patrulio takas, ant kurių patekti buvo draudžiama ir anksčiau.

Primename, kad Nepaprastosios situacijos metu dirbti žiniasklaidos atstovai pasienio ruože galėjo ir iki šiol. Leidimų patekti į pasienio ruožą išdavimo tvarka žurnalistams nesikeis.