BDAR
gdpr

Kitų metų valstybės biudžete – rekordinės lėšos viešajam saugumui

Data

2022 10 07

Įvertinimas
0
20221001916A8480.jpg

Vyriausybė pritarė 2023 m. valstybės biudžeto projektui, kuriame vidaus reikalų sričiai planuojama skirti 901,3 mln. eurų. Iš šio sumos viešajam saugumui numatomos rekordinės lėšos – 755 mln. eurų.

Palyginus su šių metų patvirtintu biudžetu, 2023 m. Vidaus reikalų ministerijai numatyta skirti papildomai 94,9 mln. eurų.

Pasak ministrės A. Bilotaitės, vidaus reikalų statutinių tarnybų pareigūnams, viešajam saugumui ir civilinei saugai ir toliau bus skiriamas ypatingas dėmesys.

„Nuosekliai siekiame, kad pareigūnai būtų aprūpinti šiuolaikiška įranga ir darbo priemonėmis, taip pat didiname jų darbo užmokestį. Šiais metais valstybės pareigūnams pasiekė rekordines aukštumas. Ir kitais metais  finansavimas statutinėms tarnyboms didėja, o tai prisidės prie daugelio problemų sprendimo bei valstybės saugumo didinimo. Statutinių tarnybų stiprinimas išliks svarbiausiu Vidaus reikalų ministerijos prioritetu“, – teigė ministrė A. Bilotaitė.

2023 m. biudžeto projekte 26 mln. eurų papildomai numatyti statutinių pareigūnų darbo užmokesčio didinimui; papildomai 3,6 mln. eurų skiriama galimai radiologinei ar branduolinei avarijai dėl Astravo AE pasirengti. Dar 7 mln. eurų – VSAT ginkluotei atnaujinti pagal NATO nustatytus standartus. Šiemet iš kariuomenės pasieniečiai planuoja gauti ginklų už 3,5 mln. eurų.

Visų statutinių pareigūnų vidutinis darbo užmokestis „į rankas“ 2022 m. II ketv. buvo 14,8 proc. didesnis negu 2021 m.

Šiemet pareigūnams padidinti maksimalūs butpinigių dydžiai. Butpinigius gauna pareigūnai, kurie neturi nuosavo būsto, jį nuomojasi ir pateikia prašymus. Atsižvelgiant į vietovę, maksimalus butpinigių dydis gali siekti  616 eurų. Praėjusiais metais 275 pareigūnai gavo gyvenamosios patalpos nuomos kompensacijas.

Migracijos krizės metu pareigūnams taip pat suteikti atokvėpio savaitgaliai. Jais pasinaudojo 500 pareigūnų.

Šiuo metu kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija peržiūrimos ir pareigūnų bei karių valstybinių pensijų įstatyme įtvirtintos valstybinių pensijų skyrimo ir apskaičiavimo sąlygos, siekiant, kad ši socialinė garantija labiau atitiktų jos paskirtį bei apskaičiuojant valstybinės pensijos už tarnybą  dydį būtų labiau įvertinta ilgalaikė tarnyba.