BDAR
gdpr

Kroatijoje aptarti sienos apsaugos ir migracijos klausimai

Data

2022 07 04

Įvertinimas
0
DSC_8499.jpg

Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadu Rustamu Liubajevu, Migracijos departamento vadove Evelina Gudzinskaite ir Lietuvos ambasadore Kroatijoje Jūrate Raguckiene darbo vizitu lankėsi Kroatijoje, kur susitiko su Ministro Pirmininko pavaduotoju ir vidaus reikalų ministru Davor Božinović bei Valstybės sekretore Terezija Gras. 

Kroatijos ir Lietuvos delegacijos pasidalino patirtimi saugant Europos Sąjungos (ES) išorės sieną, aptarė bendrus abiem šalims tenkančius iššūkius – piktnaudžiavimą migracijos procedūromis, antrinės migracijos prevenciją, bendradarbiavimą su trečiosiomis – migrantų tranzito – valstybėmis.

Per šių metų pusmetį į Kroatiją neteisėtai pateko 6 434 migrantai, kurių pusė pasiprašė prieglobsčio (daugiau nei pernai per visus metus). Virš 90% visų migrantų neturi asmens tapatybės dokumentų ir neretai prisistato atvykę iš tų valstybių, kurių piliečiams ES suteikiamas prieglobstis.

Kroatija pasidžiaugė padaryta pažanga siekiant narystės Šengeno erdvėje ir išreiškė viltį, kad politinio sutarimo ES Taryboje dėl Kroatijos narystės bus pasiekta per Čekijos pirmininkavimą ES Tarybai. Ruošdamasi narystei, Kroatija ypač daug dėmesio skyrė išorės sienos apsaugos sustiprinimui ir paprašė Lietuvos palaikymo siekiant didesnės paramos Kroatijos išorės sienos apsaugai.

Šalys sutarė bendradarbiauti ES Taryboje svarstant integruoto išorės sienų valdymo strategijos klausimus ir akcentuoti būtinybę visoms šalims ir Europos Komisijai veikti koordinuotai, vykdyti tvarią ir nuoseklią sienų apsaugos, bendradarbiavimo su užsienio partnerėmis politiką.

Vėliau delegacija lankėsi Sentigrado pasienio policijos poste ir iš arti susipažino su Kroatijos išorės sienų apsaugos procedūromis.