BDAR
gdpr

Lietuva padėkojo Slovėnijai už palaikymą atremiant hibridinę ataką

Data

2021 12 08

Įvertinimas
0
Slovėnija (3).jpg

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė Briuselyje susitiko su pirmininkavimą ES Tarybai baigiančios Slovėnijos vidaus reikalų ministru Aleš Hojs. Ministrai aptarė bendradarbiavimą  atremiant jau daugiau nei pusmetį besitęsiančią Baltarusijos režimo dirbtinai sukeltą migracijos krizę ir priemones, kurios padėjo sustabdyti hibridinę ataką. Taip pat ministrai kalbėjo apie būtinus sprendimus, siekiant pažaboti migrantų kontrabandą ir sustabdyti prieš ES nukreipta Baltarusijos agresiją. Ministrų teigimu, ES išorės sienos apsaugos stiprinimas ir teisiniai įrankiai prieglobsčio sistemos atsparumui didinti turi nuolatos būti ES ministrų darbotvarkėje. 

Ministrė A. Bilotaitė padėkojo Slovėnijai už tai, kad atremiant hibridinę ataką Lietuva visada jautė Slovėnijos palaikymą ir įteikė ministrui Aleš Hojs Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos atminimo ženklą „Už nuopelnus“.

„Nuo pirmųjų Baltarusijos režimo atakų jautėme jūsų palaikymą. Slovėnijos siunčiama pagalba buvo neįkainojama, o jūsų asmeninis dėmesys šiai temai, net ir atostogų metu, mus labai sustiprino. Turime daug kartų pasakyti  jums „ačiū“ – už humanitarinę pagalbą, už koncertiną ir kitas fizinio barjero įrengimo medžiagas, už paramą mūsų iniciatyvoms dėl ES teisinės bazės pokyčių“, – kalbėjo A. Bilotaitė.

Slovėnija padovanojo Lietuvai 120  kilometrų koncertinos bei jos montavimo detalių, taip pat atsiuntė humanitarinės pagalbos: 700 antklodžių, 20 elektros generatorių, 400 maisto davinių, kuri buvo ypatingai svarbi migracijos krizės pradžioje.

Ministrė A. Bilotaitė pakvietė Slovėnijos ministrą į sausio 20-21 dienomis Vilniuje vyksiančią konferenciją apie ES išorės sienų apsaugos valdymą, kurią inicijavo kartu su Austrijos, Lenkijos ir Graikijos ministrais.