BDAR
gdpr

Lietuvą pasiekė Turkijos parama – 90 km koncertinos

Data

2021 12 20

Įvertinimas
1
A. Bilotaitė.jpeg

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė nuotoliniu būdu susitiko su Turkijos vidaus reikalų ministru Süleyman Soylu ir aptarė esamą migracijos situaciją bei Turkijos paramos pristatymą. Turkija Lietuvai dovanoja 90 km koncertinos ir 4600 vienetų maisto davinių. Parama jau pasiekė Klaipėdos uostą, o į Medininkus bus pristatyta gruodžio 23 d.

„Dėkojame Turkijai už visokeriopą pagalbą migracijos krizės metu. Paramos poreikis išlieka aktualus – turime įrengti 508 km fizinio barjero, tad kiekvienas padovanotas koncertinos metras yra labai svarbus”, – teigia ministrė.

A.Bilotaitės teigimu, Turkijos vyriausybės veiksmai apribojant tam tikrų šalių piliečių keliones su „Turkish Airlines“ kartu su Irako vyriausybės sprendimu sustabdyti skrydžius į Minską padėjo sumažinti neteisėtų migrantų srautus prie Lietuvos – Baltarusijos sienos.

Lietuvos delegacijos keletą kartų lankėsi Turkijoje, kur susipažino su migracijos srautų valdymo instrumentais. Turkijos policijos generalinio direktorato atstovai Lietuvos pareigūnams taip pat vedė mokymus neteisėtos migracijos ir suklastotų kelionės dokumentų nustatymo klausimais.

Susitikimo metu S. Soylu pabrėžė, jog Lietuvos problemos Turkijai yra gerai suprantamos. Turkija yra didžiausią skaičių migrantų priglaudusi šalis – joje yra apie 4 mln. migrantų.