BDAR
gdpr

Minime Laisvės gynėjų dieną

Data

2022 01 13

Įvertinimas
1
Sausio 13.jpg

Šiandien Vidaus reikalų ministerijos darbuotojai prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. 8 valandą ryto dešimčiai minučių ministerijos languose uždegtos vienybės ir atminimo žvakutės.

Pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ prisimename 1991 metų sausį, kuomet vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. 

Pasak vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, 1991-ųjų sausio 13-oji Vilniuje tapo mažos ir drąsios tautos išsilaisvinimo pavyzdžiu visam pasauliui.

“Šiandien švenčiame laisvę, nes prieš 31 metus ją iškovojome. Deja, ši kova pareikalavo aukų. Tą laisvės stebuklą sukūrė mūsų žmonės. O mūsų pareiga – saugoti laisvę bei prisiminti už ją kovojusius ir žuvusius. Auginkime savo Lietuvą ir branginkime ją“, – sako ministrė A. Bilotaitė.

Minint šią datą ministerijoje atidaryta Kauno dailės gimnazijos mokytojo, Kauno kolegijos Menų ugdymo fakulteto dėstytojo, tragiškų 1991 m. sausio 13-osios įvykių liudininko ir parlamento gynėjo Artūro Rimkevičiaus nuotraukų paroda „Trylika laisvės blyksnių“.

„Sausio 12-ąją, atsisveikinęs su šeima, iš Kauno išvažiavau autobusu į Vilnių. Netoli Grigiškių autobusą sustabdė tanketės su okupantų kareiviais. Įlipęs karininkas peržvelgė visus keleivius. Truputį buvo neramu, nes rankovėje buvau paslėpęs savadarbę medžio kuoką iš kastuvo koto, panašią į 19 a. konsteblių lazdelę, ir plačiaformatį juostinį fotoaparatą „Liubytel“ – visos parodoje eksponuojamų nuotraukų akimirkos užfiksuotos su šiuo aparatu“, - teigia parodos autorius, kviesdamas pažvelgti į šį istorinį laikotarpį liudininko akimis ir asmeniniu pasakojimu.