BDAR
gdpr

Minimos pasieniečio Gintaro Žagunio 31-osios žūties metinės

Data

2022 05 19

Įvertinimas
0
20210705_153050.jpg

Minint pirmojo po Nepriklausomybės atkūrimo tarnyboje nužudyto Lietuvos pasieniečio Gintaro Žagunio 31-iąsias mirties metines, vidaus reikalų viceministras Vitalij Dmitrijev pagerbė žuvusio pasieniečio atminimą ir padėjo gėlių ant jo kapo Vilniaus Antakalnio kapinėse.

Šia proga šiandien atidarytas rekonstruotas VSAT Varėnos pasienio rinktinės Gintaro Žagunio užkardos pastatas Dieveniškėse.

„Šiandien prisimename pirmąjį nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos pasienietį, žuvusį tarnybos metu – Gintarą Žagunį. Stovime prie Gintaro Žagunio užkardos, kuri neteisėtos migracijos krizės metu buvo vienas karštųjų taškų. Džiugu, kad rekonstruotas šios užkardos pastatas prisidės prie geresnių pasieniečių darbo sąlygų“, – kalbėjo vidaus reikalų viceministras V. Dmitrijev.

Pasak viceministro, G. Žagunio žūtis ir šiandien mums primena, kad privalome visada išlikti budrūs savo valstybės sargyboje.

„Būti pasieniečiu – ne tik budėti tarnybos valandomis, bet ir būti visada pasirengusiam tarnauti savo valstybei. Pernai metais Baltarusijos režimo organizuotos hibridinės atakos metu Lietuva pirmiausiai kliovėsi savo pasienio pareigūnais. Jūs drąsiai stojote į akistatą su tikru pavojumi, išgyvenote fizinį ir emocinį krūvį bei kasdien demonstravote pasiaukojimą ir nesavanaudišką tarnystę“, – teigė viceministras V. Dmitrijev.

Tarnybą pasienyje G. Žagunis pradėjo 1990 m. lapkričio 11 d. Pusę metų iki žūties budėjo Krakūnų poste. Lemtingą 1991 m. gegužės 19-osios naktį iš Baltarusijos atvykę Lietuvos nepriklausomybės priešai nutraukė G. Žagunio gyvybę. Po mėnesio jam būtų sukakę 34-eri.

G. Žagunis po mirties apdovanotas Pirmojo laipsnio Vyčio Kryžiaus ordinu, taip pat Šaulių Žvaigždės ordinu, Sausio 13-osios atminimo ir Kariuomenės savanorių kūrėjų medaliais, VSAT atminimo ženklais „Valstybės sienos apsaugai 85“ ir „Valstybės sienos apsaugai 90“.