BDAR
gdpr

Ministrė A. Bilotaitė profesinėms sąjungoms: matau tik vieną kelią – partnerystės kelią

Data

2022 10 04

Įvertinimas
1
DSC_8346.JPG

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė tęsia reguliarius susitikimus su statutinių įstaigų vadovais ir pareigūnų profesinių sąjungų atstovais. Šį kartą aptartas kitų metų valstybės biudžetas viešojo saugumo sričiai, Vyriausybės  inicijuojama valstybės tarnybos pertvarka bei kiti aktualūs klausimai ir galimi sprendimai, siekiant gerinti pareigūnų  darbo sąlygas, aprūpinimą ir darbo užmokestį.

Pasak ministrės A. Bilotaitės, vidaus reikalų statutinių tarnybų pareigūnams, viešajam saugumui ir civilinei saugai ir toliau bus skiriamas ypatingas dėmesys.

„Matau tik vieną kelią – partnerystę ir nuolatinį dialogą su profesinėmis sąjungomis, siekiant didesnio skaidrumo ir geresnio pareigūnų aprūpinimo. Nuosekliai siekiame, kad pareigūnai būtų aprūpinti šiuolaikiška įranga ir darbo priemonėmis, taip pat didinamas jų darbo užmokestis. Šiais metais valstybės ir ES parama pareigūnams pasiekė rekordines aukštumas. Ir kitąmet finansavimas tarnyboms didės, o tai prisidės prie daugelio problemų sprendimo bei valstybės saugumo užtikrinimo. Statutinių tarnybų stiprinimas išliks svarbiausiu Vidaus reikalų ministerijos prioritetu“, – teigė ministrė A. Bilotaitė.

Šių metų valstybės biudžete viešojo saugumo sričiai skirta rekordinė 642,8 mln. eurų suma.

Pareigūnams padidinti maksimalūs butpinigių dydžiai. Butpinigius gauna pareigūnai, kurie neturi nuosavo būsto, jį nuomojasi ir pateikia prašymus. Atsižvelgiant į vietovę, maksimalus butpinigių dydis gali siekti  616 eurų. Šių metų rugpjūčio mėnesio duomenimis, butpinigius gavo virš 400 pareigūnų.

Migracijos krizės metu pareigūnams taip pat suteikti atokvėpio savaitgaliai. Jais pasinaudojo 500 pareigūnų.

Visų statutinių pareigūnų vidutinis darbo užmokestis „į rankas“ 2022 m. II ketv. buvo 14,8 proc. didesnis negu 2021 m.

Taip pat katu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija peržiūrimos ir pareigūnų bei karių valstybinių pensijų įstatyme įtvirtintos valstybinių pensijų skyrimo ir apskaičiavimo sąlygos, siekiant, kad ši socialinė garantija labiau atitiktų jos paskirtį bei apskaičiuojant valstybinės pensijos už tarnybą  dydį būtų labiau įvertinta ilgalaikė tarnyba.